Sukluskite: šie 5 simptomai išduoda, kad jūsų žarnyne gyvena parazitai

Sukluskite: šie 5 simptomai išduoda, kad jūsų žarnyne gyvena parazitai

Daugelis pacientų įsitikinę, kad norint išvengti žarnyno parazitų, tereikia sąžiningai plautis rankas, tačiau tai ne tiesa. Sveikatos priežiūros specialistai įspėja, kad užsikrėsti kirmėlėmis galima ne tik nuo nešvarių rankų, bet ir nuo naminių gyvūnų, netinkamai apdorotų maisto produktų ar netgi neplautų vaisių ir uogų.

 

Yra daugybė žarnyno kirmėlių rūšių: kaspinuočiai, askaridės, spalinės, siurbikės ir kt. Žarnyne besiveisiančios kirmėlės gali sukelti daugybę skirtingų simptomų, daugelis jų primena kitų žarnyno ligų simptomus, rašo medicalnewstoday.com.

 

Nuolatinis alkio pojūtis

 

Žarnyne apsigyvenę parazitai maitinasi maistingosiomis žmogaus suvalgyto maisto medžiagomis, todėl net ir po sočių pietų pacientas gali jausti didžiulį alkį.

 

Express.co.uk teigimu, kai kurios kirmėlės gamina medžiagas, kurios trikdo virškinamojo trakto signalus susijusius su apetitu ir medžiagų apykaita. Be to, jos gali pažeisti virškinimo sistemos gleivinę, todėl sumažėja maistinių medžiagų įsisavinimas, o laikui bėgant atsiranda tam tikrų maisto medžiagų nepakankamumas.

 

Sutrikęs virškinimas ir nepaaiškinamas svorio mažėjimas

 

Parazitai gali pažeisti žarnyną, todėl sutrinka virškinimas ir maisto pasisavinimas. To pasekoje, užsikrėtęs asmuo gali viduriuoti, jam gali skaudėti pilvą ir trūkti vitaminų.

 

Žarnyne apsigyvenus kirmėlėms taip pat gali imti nepaaiškinamai mažėti svoris, nes kai kurie parazitai sunaudoja didžiąją dalį šeimininko suvartojamo maisto.

 

Niežulys

 

Express.co.uk įspėja, kad žarnyno parazitai taip pat gali sukelti niežulį. Pavyzdžiui, spalinės deda kiaušinėlius aplink išangę, o tai sukelia niežulį ir padidina tikimybę vėl užsikrėsti.

 

Kiti parazitai gali išskirti toksinus, kurie sukelia alergines reakcijas ir odos problemas, pvz., dilgėlinę ir egzemą, dėl kurių atsiranda niežulys pažastyse ir kitose kūno vietose.

 

Mažakraujystė

 

Mažakraujystę parazitai gali sukelti keliais būdais. Pavyzdžiui, siurbikės gali prisitvirtinti prie plonosios žarnos gleivinės ir išsiurbti šeimininko kraują, dėl to netenkama geležies ir pasireiškia mažakraujyste.

 

Kiti parazitai, pavyzdžiui, maliariją sukeliantys plazmodijai, gali tiesiogiai sunaikinti raudonuosius kraujo kūnelius.

 

Raumenų ir sąnarių skausmas

 

Parazitai gali sukelti organizmo uždegimą, dėl kurio atsiranda raumenų ir sąnarių skausmas. Jie taip pat gali persikelti į raumenis ir taip daryti dar didesnę tiesioginę žalą.

 

Ką daryti pajutus simptomus?

 

Asmuo turėtų kreiptis į gydytoją, jei:

 

  • Pasireiškia pilvo skausmai ir, pavyzdžiui, viduriavimas, trunkantis ilgiau nei dvi savaites;
  • Be aiškios priežasties ima kristi svoris;
  • Ima niežėti aplink išangę;
  • Ant tualetinio popieriaus arba išmatose pastebėjote kirmėlę ar jos gabalėlį.

 

Kai kuriais atvejais žarnyno kirmėlių veisimasis gali sukelti komplikacijų. Kaip jos paveiks organizmą, priklauso nuo kirmėlės rūšies.

 

Greitai ir tiksliai nustačius diagnozę, galima skirti atitinkamą gydymą ir išvengti komplikacijų. Dauguma atvejų organizmas gerai reaguoja į gydymą ir žarnyno kirmėlės pasišalina.

 

Komentarai