Sūnus rado paprastą būdą padėti Alzheimerio liga sergančiam tėvui (foto, video)

Sūnus rado paprastą būdą padėti Alzheimerio liga sergančiam tėvui (foto, video)

Šiuolaikinė medicina gali ne viską, tačiau tai nereiškia, kad sergantiems Alzheimerio liga niekuo negalima padėti.
 
80-metis Tedas McDermottas iš Didžiosios Britanijos su Alzheimerio liga kovoja jau seniai. Jis laikosi puikiai, nors ir ne visada atpažįsta savo šeimą.

Kad Tedas neprarastų atminties visiškai, jo sūnus Makas rado paprastą, tačiau išties veiksmingą būdą ją palaikyti.
 
Esmė ta, kad Tedas jaunystėje buvo profesionalus dainininkas ir daug keliavo. Jis mintinai mokėjo tiek daug dainų, kad jam prilipo pravardė „The Songminute Man“ („misteris Daina per 1 minutę“).
 
Sukūręs šeimą Tedas įsidarbino fabrike, bet muzikos nemetė. Mako teigimu, tėvas visą laiką kur nors dainuodavo.
 
Liga neatėmė šio sugebėjimo, ir tai pakišo Makui mintį išmėginti savotišką terapiją. Jos esmė – tėvas ir sūnus dainuoja kartu, klausydamiesi radijo namuose arba automobilyje.

Dainavimas gerina garbaus amžiaus muzikanto savijautą ir teigiamai veikia jo atmintį. Neįtikėtina, tačiau jis vis dar atsimina savo mėgstamų dainų žodžius!
 
Makas nutarė padėti ne tik tėvui, bet ir kitiems žmonėms, susiduriantiems su tokiomis pat problemomis. Kad atkreiptų visuomenės dėmesį į sergančiuosius Alzheimerio liga, jų poreikius, jis įrašė kelis video, kuriuose dainuoja kartu su savo tėvu.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas