Tuberkuliozė – lėtinė infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės bakterijos. Kasmet pasaulyje nuo šios ligos miršta keli milijonai žmonių, o užsikrėsti gali ir vaikas, ir suaugęs.
Išgyventi insultą – tik pusė darbo... Po jo reikia ir atsitiesti, kiek tai yra įmanoma. Insultą patyrusiems pacientams būtina gydytojo reabilitologo, šeimos gydytojo, neurologo, psichologo, socialinio darbuotojo ir kitų specialistų priežiūra, taip pat – artimųjų globa. Tik bendromis jų visų pastangomis galima padėti nukentėjusiesiems iki galo ar...
Pasaulyje kas 7 sekundes nuo cukrinio diabeto ar jo komplikacijų miršta po žmogų. Daugumą jų būtų galima išgelbėti, jeigu savo sveikatos būkle jie būtų susirūpinę laiku. Siūlome atlikti testą ir pasitikrinti, ar pakliūnate į rizikos grupę.
„Visos žmogaus ligos prasideda žarnyne“, – teigė medicinos mokslų tėvas Hipokratas. Virškinimo sutrikimai – gyvenimo būdo palydovai, verčiantys mus ieškoti gydytojo pagalbos.
Kojų sunkumas, patinimai, skausmai – visi šie lėtinių venų ligų simptomai puikiai pažįstami daugeliui iš mūsų. Problema tampa ypač aktuali atšilus orams, kai iš batų dėžės imame traukti lauk savo aukštakulnius batus ir batelius.
Tobulėjant medicinai, tobulėja ir onkologinių ligų diagnostika. Piktybinius navikus galima nustatyti labai anksti, ir tai lemia gerą gydymo prognozę. Deja, pacientai į gydytojus dažnai kreipiasi pavėluotai. Yra keli simptomai, kuriuos pastebėjus verta pasitikrinti, kadangi jie dažnai gali išduoti organizme slypinčią onkologinę ligą.
Jeigu esate iš tų, kam sunku užmigti – dalinamės keliais patarimais!
Įvairių formų virusiniu hepatitu kasmet užsikrečia daugybė žmonių visame pasaulyje. Nors apie virusinę kepenų pažeidimo kilmę yra girdėjęs dažnas, tačiau ne kiekvienas žino, jog medikamentinį hepatitą gali sukelti ir netinkamai vartojami vaistai.
Skrydis didelės įtakos žmogaus sveikatai nedaro, tačiau kiekviena rimtesnė liga gali sugadinti atostogas dar net nepasiekus jūsų kelionės tikslo. Nors įprasta sloga atrodo kaip menka problema, skrydžio metu ji gali sukelti skausmą ar net sutrikdyti klausą. Kaip išgelbėti atostogas ir kada vietoj skrydžio geriau rinktis vizitą pas gydytoją?
Prasidėjęs grybų sezonas kasmet pareikalauja naujų aukų: ne visi moka atskirti valgomus grybus nuo nevalgomų, ne visi žino, kaip atpažinti apsinuodijimą ir kokių veiksmų reikia imtis. Siūlome susipažinti su svarbiausiomis taisyklėmis.
Vaistinių savitarnos sistema buvo sukurta tam, kad pagal savo poreikius ir žinias, kiekvienas savarankiškai galėtų išsirinkti sau tinkamus vitaminus, nereceptinius vaistus ar kosmetiką, tačiau būtų galimybė pasitarti ir su vaistininku. Vis dėlto dažnai klientai iš nežinojimo pasiranka ne tai, ko jiems reikia.
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.