Nosies plovimas – ne itin maloni, tačiau labai naudinga procedūra, ypač – šaltuoju metų laiku. Kaip ją reikėtų daryti? Kokių priemonių tam reikia? Kam ši procedūra netinka?
Plaunant nosį druskos tirpalu pašalinamos susikaupusios gleivės, palengvinamas kvėpavimas, mažinamas nosies paburkimas. Tai puiki haimorito profilaktikos ir kvėpavimą slogos metu palengvinanti priemonė.
Kaip dažnai plauti?
Sveikam žmogui nosį rekomenduojama plauti kasdien. Geriausia tai daryti ryte, prieš valgį, tuo metu, kai atliekate kitas higienos procedūras.
Jeigu prasidėjo rinitas, nosį plauti galima 3-4 kartus per dieną, praėjus po valgio valandai ar dviems.
Kuo plauti nosį?
Vaistinėse nosies plovimui galima įsigyti jau paruošto tirpalo, arba pasiruošti jį patiems: jums tereikia ištirpinti pusę arbatinio šaukštelio druskos stiklinėje vandens. Tiesa, koncentraciją reikėtų koreguoti individualiai – jeigu jaučiate deginimą ir badymą, tirpalą reikėtų atskiesti labiau.
Vandens temperatūra turi būti maloni, artima jūsų kūno temperatūrai. Pernelyg karštas vanduo gali pakenkti nosies gleivinei.
Taip pat nosį galima plauti silpnu vaistažolių antpilu (tinka ramunėlės, šalpusniai, šalavijai ir kitos uždegimus slopinančios žolelės), negazuotu mineraliniu arba tiesiog virintu vandeniu.
Kaip atlikti procedūrą namų sąlygomis?
Iš pradžių įsigykite švirkštą be adatos arba švirkštynę. Įsiurbkite tirpalo, pasilenkite virš vonios ar praustuvo, galvą pakreipkite į šoną, kad į vieną šnervę tekantis skystis ištekėtų pro kitą. Kvėpuokite burna. Tirpalą įšvirkškite ne per daug stipriai.
Komentarai