Atsakingų restoranų tinkle esančių restoranų galima drąsiai klausti „kas šiandien meniu?“ ir gauti informaciją apie restorane/kavinėje naudojamus produktus, jų sudėtines dalis, alergenų, GMO naudojimą, produktų kilmę, paruošimo būdą ir kitą svarbią informaciją.
Diagnozuoti Parkinsono ligą, kuriai būdingi judėjimo, vegetaciniai ir psichiniai sutrikimai, bus galima atlikus balso analizę.
Gyvoji donorystė mūsų šalyje galima tarp artimų giminaičių ir sutuoktinių. Dažniausios transplantacijos, kai tėvai dovanoja inkstą savo vaikui. Apie ketvirtadalis tokių transplantacijų anksčiau negalėdavo būti atliekamos dėl nesuderinamų donoro ir recipiento kraujo grupių.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) specialistai įspėja, kad nors kai kurios vaikystėje įskiepytos vakcinos (pvz., nuo tymų, raudonukės, parotito) garantuoja imunitetą visam gyvenimui, tačiau metams bėgant sudaryta imuninė apsauga silpsta.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, Rumunijoje šių metų birželio pirmoje pusėje užregistruoti 42 virusinio meningito atvejai. Užsikrėtusiųjų virusiniu meningitu skaičius kasdien auga.
Indijos sveikatos apsaugos ministerija įspėja, kad kiekvienas, kuris planuoja vykti į Indiją, turėtų pasiskiepyti nuo pasiutligės. Ypač tai svarbu keliautojams, kurie ruošiasi aplankyti atokiau nuo Indijos miestų esančias vietoves ar planuoja keliauti po džiungles.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro duomenimis, nuo šių metų gegužės 1 iki birželio 8 d. Lietuvoje užregistruoti 22 nauji kokliušo atvejai. 12 iš jų – Vilniuje, 10 – Kaune. Iš viso šiemet jau diagnozuoti 59 kokliušo atvejai, kai tuo tarpu 2011 m. diagnozuota 30 atvejų, o 2010 m. – tik 19 atvejų per visus metus.
Praėjusią savaitę Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose buvo atliktos net keturios inkstų transplantacijos, dvi iš jų - iš gyvų donorų. Viena iš šių operacijų buvo atlikta esant nesuderinamoms gyvo donoro ir recipiento kraujo grupėms.
Bulgarų mokslininkai turi kuo didžiuotis – jie sukūrė „vaistą“, padėsiantį išvengti vėžio. Tiesa, atrodo jis labai originaliai – kaip dešra.
Vankomicinas pralaimėjo kovą su auksiniu stafilokoku ir sugriovė farmacijos kompanijų viltis. Meticilinui atsparios auksinio stafilokoko bakterijos (MRSA) įveikė paskutinę kliūtį savo kelyje ir jau gali būti vadinamos VRSA.
Hipertonija – tai tikrų tikriausia žmonijos rykštė. Su šia problema kasdien visame pasaulyje susiduria vis daugiau žmonių. Mokslininkai baiminasi, kad tai – uždelsto veikimo bomba.
Bandydamos pagerinti odos būklę, moterys išbando viską – konsultuojasi su dermatologais, homeopatais, dietologais ir žolininkais, tačiau neretai nutinka taip, kad norimo efekto taip ir nesulaukiama. Kai kurios metodikos, žinoma, veikia, tačiau nepakankamai ilgai. Ką daryti? Specialistai pataria: apsilankykite pas psichoterapeutą.
Viduriavimas, dažnai su krauju ir gleivėmis, pilvo skausmai, karščiavimas, vėmimas, pykinimas, žemas kraujo spaudimas, silpnumas, svorio netekimas – tai simptomai, kurie sergančiuosius uždegiminėmis žarnyno ligomis (UŽL) t.y. Krono liga ir opiniu kolitu lydi visą gyvenimą.
Amerikos mokslininkai jau žino, kaip chemoterapijos metu apsaugoti sveikas ląsteles. Naują metodiką išbandė specialistų grupė, vadovaujama Jennifer Adair iš Fredo Hutchinsono Onkologijos centro Sietle (Vašingtonas). Ataskaita apie tyrimą publikuota žurnale „Science translation Medicine“.
Mokslininkai siūlo dar kartą gerai pamąstyti, ar imti cigaretę į rankas iš tiesų verta. Tyrimai parodė, kad rūkymas 10 metų paankstina insultą.
Pavasaris po truputį užleidžia vietą vasarai. Termometro stulpelis dienomis kyla vis aukščiau, tačiau rytai ir vakarai šiluma dažniausiai nelepina. Dėl didelių temperatūros svyravimų peršalti nesudėtinga, tačiau tiems, kurie nenori tapti virusų aukomis, specialistai turi ką patarti.
Š. m. balandžio 28 d. Radiacinės saugos centras (RSC) gavo informaciją, kad Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) pareigūnai, vykdydami Lietuvos Respublikos sieną kertančių asmenų bei jų gabenamų krovinių radiacinę kontrolę, sulaikė Prancūzijos pilietį, vežusį radioaktyvų antikvarinį laikrodį.
Nuo šių metų balandžio mėnesio savo veiklą pradėjo Kraujo donorų registras, kurio duomenų valdytoja yra Sveikatos apsaugos ministerija, o Centrinė Kraujo donorų registro tvarkymo įstaiga – Higienos institutas.
Kaip visiems puikiai žinoma, dailiosios lyties atstovės yra didelės saldumynų mėgėjos. Dirbtiniai saldikliai sukurti tarytum tam, kad šiuo malonumu būtų galima mėgautis amžinai. Vis dėlto neseniai atlikti bandymai su graužikais parodė, kad už tai tenka brangiai mokėti – saldiklių vartojimas didina vėžinių darinių vystymosi riziką
Pirmąjį gegužės antradienį, šiais metais gegužės 1 dieną, Lietuvoje, kaip ir daugelyje pasaulio šalių minima Pasaulinė astmos diena.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.