Nors kai kurie jau spėjo atidaryti maudynių sezoną, specialistai įspėja dar neplanuoti iškylų ant žolės. Per ankstyvas mėgavimasis laisvalaikiu ant žemės, maudynės neįšilusiuose vandens telkiniuose gali baigtis šlapimo pūslės uždegimu. Pasak vaistininkės Audronės Ziemelytės, pats šlapimo pūslės uždegimas yra itin nemaloni ir didelį diskomfortą k...
Menstruacijų ciklas skaičiuojamas nuo pirmos mėnesinių dienos iki kitų menstruacijų pirmos dienos, vidutinė jo trukmė – 28 dienos. Jis laikomas normaliu, jeigu jo trukmė svyruoja nuo 21 iki 35 dienų (paauglėms 21 – 45 dienų), kraujavimas tęsiasi 3 – 7 dienas, jo metu netenkama 30 – 80 ml kraujo. Jei ciklas trunka ilgiau ar trumpiau, sakoma, kad ...
Gimdos kaklelio vėžys kasmet paliečia 530 tūkst. moterų pasaulyje ir dažniausiai nusineša beveik pusės iš jų gyvybes. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) išsikėlė tikslą daryti viską, kad šie skaičiai ženkliai sumažėtų ir kiekviena mergaitė būtų apsaugota nuo gimdos kaklelio vėžio.
Tarp visų makroelementų, būtinų, kad moters organizmas normaliai funkcionuotų, kalcis užima ypatingą vietą. Jo deficitas neigiamai atsiliepia visų organų darbui.
Makšties sausumas apsunkina moters kasdienybę ir apkartina lytinį gyvenimą, o jei ši problema yra ignoruojama, viskas gali peraugti į dar didesnius nemalonumus. Gydytojas ginekologas Tomas Lūža tvirtina, kad ilgalaikis makšties gleivinės išsausėjimas gali daryti įtaką ne tik fizinei, bet ir psichologinei moters savijautai ar net sugriauti poros ...
Šlapimo takų infekcija – nemalonumas, su kuriuo ypač dažnai susiduria moterys. Šios ligos simptomai gerokai apkartina kasdienybę, todėl gydytojai perspėja, kad pirmųjų susirgimų požymių ignoruoti nederėtų.
Skausmingų lytinių santykių problema pažįstama ne vienai moteriai. Įprasta, kad dėl šio diskomforto dailiosios lyties atstovės ima vengti sueities su partneriu, dėl ko ilgainiui pradeda griūti mylimųjų santykiai, atsiranda kitos fizinės ir psichologinės problemos.
Po sekso jūs mėgaujatės intymia akimirka ir vienas kitu, tik staiga jūs atsistojate ir išeinate į tualetą. Galbūt pasijusite gadinanti šią akimirką ar pradėsite svarstyti, ką jis pagalvos. Jūs galite drovėtis eiti į tualetą po sekso dėl daugelio priežasčių, tačiau tai labai svarbu jūsų sveikatai. Kaip išspręsti šiuos asmeninius klausimus?
Šlapimo takų infekcijos – vienos dažniausiai pasitaikančių urologinių ligų, kuriomis dėl anatominių ypatybių dvigubai dažniau serga moterys nei vyrai. Ką apie šias infekcijas reikia žinoti ir kaip sau padėti, jeigu jus vargina nemalonūs simptomai?
Tyrimai rodo, kad bent 30 proc. dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime yra sirgusios šlapimo pūslės uždegimu, pasireiškiančiu itin nemaloniais simptomais – perštėjimu, graužimu ir deginimu pilvo apačioje. Liga sezono nesirenka: ja sergama tiek šaltuoju metų laiku, tiek vasarą.
Mūsų dienomis labiausiai paplitusi šlapimo sistemos infekcinė liga – šlapimo pūslės uždegimas, arba cistitas. Kaip ją gydyti, kaip maitintis ja susirgus?
Vargina nuolatinis noras šlapintis, tačiau tai darydami jaučiate skausmą, kankina pilvo skausmai, o galbūt šlapime pastebėjote kraujo arba jis pasidarė tamsus ir drumstas? Šie simptomai signalizuoja apie nemalonią ir gana sunkiai išgydomą ligą – šlapimo pūslės uždegimą (cistitą), kuri gali būti ūmi (pasireiškianti staiga) arba lėtinė (besikartoj...
Dažnai manoma, kad su makšties sausumo problemomis moterys susiduria tik vyresniame amžiuje, tačiau šis nemalonumas gali užklupti ir jaunesnes.
Anksčiau buvo įprasta manyti, kad menopauzės laikotarpiu, dėl organizme vykstančių pokyčių, moteriai lytinis gyvenimas tampa nebeaktualus. Vis dėlto, seksologas Viktoras Šapurovas tai neigia ir tvirtina, kad šiame gyvenimo tarpsnyje moterys gali save atrasti iš naujo bei mėgautis pilnaverčiais lytiniais santykiais, svarbiausia suprasti kūno poky...
Menopauzė – natūralus kiekvienos moters gyvenimo tarpsnis, aplankantis vyresniame amžiuje. Šis moters gyvenimo etapas reiškia visišką mėnesinių pabaigą, nulemtą kiaušidės funkcijos išsekimu – nutrūkusia moteriškų hormonų gamyba.
Besilaukiančioms moterims yra atliekama įvairių tyrimų, skirtų įvertinti mamos ir kūdikio sveikatai. Vieni jų – tyrimai dėl vaisiaus genetinių ligų rizikos.
Premenopauzės ir menopauzės laikotarpiai – tai tie etapai, kada moteris turi parodyti daugiau meilės sau. Tada visi pokyčiai sutinkami ramiai, o nemalonios būsenos – švelniai palengvinamos. Ne išimtis – ir rūpestis oda bei plaukais. Organizme mažėjant estrogeno, gaminančio kolageną – vieną svarbiausių odos ir plaukų elementų – privalu peržvelgti...
Stresas, pervargimas, didelis fizinis krūvis, nevisavertė mityba vis dažniau siejami su ginekologinių ligų susirgimo atvejais. Minėtos aplinkybės stipriai veikia moters hormoninį foną, dėl kurio auga ginekologinių ligų rizika. Pasak „Kardiolitos“ klinikų Ginekologijos centro gydytojos akušerės-ginekologės Ramunės Skirmantaitės, pastaruoju metu d...
Kiekvienas moters gyvenimo etapas atneša naujų spalvų ir pokyčių. Visgi vienas reikšmingiausių – menopauzė – kartais, ir visai nepelnytai, yra stigmatizuojamas. Vyrauja klaidingos nuostatos, kad, atėjus brandai, moteriškumas dingsta. Moteris drąsinantys specialistai pataria, kaip į naująjį etapą žengti be nerimo ir įveikti nemalonius simptomus.
Kalbant iš grynai medicininės perspektyvos, moterų klimakterinis periodas reiškia, kad jų organizme vyksta hormonų persitvarkymas, kai kiaušidės nustoja reaguoti į hormonus, kuriuos išskiria hipofizė, sutrinka menstruacijų ciklas, sumažėja apvaisinimo tikimybė, o po kurio laiko liaujasi ir menstruacijos.
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą