Kiekvienai moteriai bent kartą gyvenime sutrinka ciklas – ir tuomet užplūsta panika... Ir tai natūralu, nes daugeliu atveju vėluojančios menstruacijos yra nėštumo požymis. Tačiau kartais pasitaiko priežasčių, neturinčių su juo nieko bendra. Bet kuriuo atveju sutrikęs ciklas visada yra rimtas organizmo signalas, kad kažkas negerai.
Dėl nesunkių negalavimų lietuviai vis dažniau linkę kreiptis pagalbos į profesionalius vaistininkus, teigia specialistai. Dažniausiai kreipiamasi dėl peršalimo ir gripo, taip pat kraujotakos ir širdies sutrikimų, įvairaus pobūdžio skausmo, virškinimo bėdų bei akių sudirginimo.
Į klausimus atsako Kristina Peterson, knygos „Moterų migrena. Patarimai kaip išgyventi“ autorė, galvos skausmo klinikos Oregone įkūrėja.
Priešmenstruacinis sindromas (PMS) – nuolatinis daugumos moterų palydovas. Vos tik subjursta nuotaika, dažniausiai iš aplinkinių pasigirsta replikos: “Gal PMS prasidėjo”?
Mokslininkai iš Kopenhagos padarė išvadą, kad naktinėje pamainoje dirbančios dailiosios lyties atstovės labiau rizikuoja susirgti krūties vėžiu, negu tos, kurios dirba dieną. Jeigu naktinėje pamainoje tenka dirbti daugiau nei 2 kartus per savaitę, ši rizka išauga iki 40 %.
Daugeliui moterų pasirodo tiek uždegiminės, tiek neuždegiminės kilmės išskyrų, todėl net ir užsikrėtus gonorėja, ne visuomet paprasta suprasti, kad tai – ne paprastas uždegimas, o rimta liga. Taigi tik maždaug 10-20 procentų gonorėja sergančių moterų pačios kreipiasi į gydytojus, įtardamos lytiškai plintančią ligą.
Kokių nepatogumų ir nemalonumų sukelia menstruacijos, suprasti gali tik moterys. Nuotaikų svyravimai – pats mažiausias iš jų... Dailiosios lyties atstoves tomis dienomis kankina ir spazmai, gali svaigti galva, pradėti pykinti. Kai kurios pasijunta taip prastai, kad netgi vaistiniai preparatai nebepadeda.
Spontaniškas seksas turi savų privalumų, tačiau minusų tikriausiai galima suskaičiuoti daugiau. Kokie gi pavojai tyko moterų?
Paskaičiuota, kad apie 50% moterų per pirmąsias 2 mėnesinių dienas jaučia skausmus – maždaug 1 iš 10 jie tokie stiprūs, kad trukdo užsiimti įprastine veikla.
Tikriausiai kiekviena moteris yra bent kartą gyvenime susidūrusi (ar bent jau girdėjusi) apie pienligę – bene dažniausiai pasitaikančią moterišką ligą. Statistikos duomenimis, apie 75% moterų yra persirgusios šia grybelinės infekcijos liga, o daliai moterų – ji nuolatinė gyvenimo palydovė.
Pagrindinė menstruacijų dingimo priežastis žinoma visiems. Tai – nėštumas. Tačiau įtakos gali turėti ir kitos priežastys: stresas, greita svorio kaita (dietos), fizinis krūvis, ligos ir t.t.
Bijote dėvėti šortus arba mini sijonėlį dėl raudonų mazgelių, nusėjusių jūsų kojas aukščiau kelėnų? Visai gali būti, kad jus užpuolė folikulitas. Tai folikulų uždegimas, kurį sukelia Pseudomonas giminės bakterijos. Jos aptinkamos baseinuose ir sūkurinėse voniose.
Daugelis žmonių į pilvo šokius žiūri kaip į egzotišką pramogą, kažką labai gražaus ir erotiško. Vis dėlto viskas yra kiek sudėtingiau – pasirodo, kad tokia veikla ne tik suteikia estetinį ir dvasinį pasitenkinimą, bet taip pat yra labai naudinga moterų sveikatai.
Didžioji dauguma dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime pabando užsitraukti dūmą. Vienos tai daro dėl to, kad galėtų lengviau pritapti prie kompanijos, kitos – norėdamos nusiraminti stresinėse situacijose, dar kitos – tiesiog iš paprasčiausio smalsumo. Kad ir kokios būtų rūkymo priežastys, tiesa ta, kad cigarečių turinys visoms joms daro...
Keturios Lietuvos pilietės kreipėsi į Europos Žmogaus Teisių Teismą (EŽTT) dėl to, kad mūsų šalyje neužtikrinamos su gimdymu susijusios žmogaus teisės. Anot pareiškėjų, Lietuvoje nesudaromos sąlygos pasirinkti gimdymo vietą, būdą bei sąlygas ir gauti kvalifikuotą pagalbą gimdymo ne ligoninėje metu. Tačiau daugelyje Europos šalių įprasta, kad med...
Medicininė statistika rodo, kad vidutiniškai klimakterinis laikotarpis moterims prasideda maždaug nuo 50 metų, tačiau neretai nutinka ir taip, kad menopauzė ateina daug anksčiau – apie 40 gyvenimo metus.
Maždaug 5 % krūtimi maitinančių mamyčių kenčia dėl mastito – mikrobų sukelto ūmaus infekcinio pieno liaukos uždegimo. Požiūris, kad tai tik tingių moterų problema, teisingas tik iš dalies: šiuo laikotarpiu reikia visai nedaug, kad susirgtumėte.
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras primena, kad visoms nėščiosioms rekomenduojama pasitikrinti dėl Žmogaus imunodeficito viruso (ŽIV) infekcijos du kartus: iki 12-osios nėštumo savaitės ir 29–40-ąją nėštumo savaitę.
Dėka biologinių dėsnių ir gyvenimo būdo, moterys gyvena ilgiau už vyrus. Tačiau ilgesnis gyvenimas tolo gražu nereiškia geresnio gyvenimo.
Krūties vėžys – viena iš labiausiai paplitusių ligų moterų tarpe. Sergamumas krūties vėžiu auga milžiniškais tempais. Vėžys gydomas, tačiau išgyjimo tikimybė kur kas didesnė, jei liga nustatoma ankstyvoje stadijoje. O juk reguliariai pasitikrinti, tikrai nėra labai sunku.
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų