Didžioji dauguma dailiosios lyties atstovių bent kartą gyvenime pabando užsitraukti dūmą. Vienos tai daro dėl to, kad galėtų lengviau pritapti prie kompanijos, kitos – norėdamos nusiraminti stresinėse situacijose, dar kitos – tiesiog iš paprasčiausio smalsumo. Kad ir kokios būtų rūkymo priežastys, tiesa ta, kad cigarečių turinys visoms joms daro vienodą poveikį, gadina sveikatą apskritai.
Nors moterų organizmas biologiniu požiūriu yra šiek tie stipresnis už vyrų, rūkymo daroma žala jam yra didesnė. Tai susiję su mažesniu dailiosios lyties atstovių plaučių tūriu. Dėl šios priežasties metabolizmas yra spartesnis ir organizmas apsinuodija greičiau.
Rūkymas ypač kenkia nėštumo ir maitinimo krūtimi periodu. Kadangi rūkydama mama gauna kenksmingų medžiagų dozę, vaikutis, mintantis jos pienu, yra taip pat nuodijamas. Blogiausia tai, kad mažylio (kitaip nei jo mamos) organizmas nekovoja su rukymu susijusiomis ligomis. Reikėtų atminti, kad rūkymas ir nėštumas – nesuderinami dalykai.
Šis žalingas įprotis turi gausybę neigiamų pasekmių ir gali baigtis plaučių sarkoma, odos vėžiu, tuberkulioze ir kitomis ligomis. Atsisakyti jo reikėtų ir dėl kitų priežasčių – rūkanti moteris visada atrodo daug vyresnė nei yra iš tikrųjų, pablogėja burnos kvapas, gelsta akių obuoliai.
Jeigu rūkote, pasistenkite mesti. Elektroninių cigarečių gamintojų teigimu, jų siūlomas produktas, kitaip nei įprastos cigaretės, aplinkiniams nekenkia, o rizika susirgti yra gerokai mažesnė. Tačiau specialistai vis tiek laikosi nuomonės, kad nors elektroninės cigaretės ir nėra tokios pavojingos, saugiomis jų is tiek nepavadinsi.
Būtent todėl reikėtų visiškai atsisakyti rūkymo ir neieškoti, kuo pakeisti cigaretę. Sveikata – didžiausias mūsų turtas. Jeigu nebranginate jos dėl savęs, branginkite bent jau dėl artimųjų.
Alkio jausmas atsiranda praradus 1% organizmo vandens. Netekus organizmui daugiau kaip 5% vandens, žmogus praranda sąmonę, o daugiau 10% - mirti
Kitas faktas
Komentarai (1)