TOP4 natūralios priemonės, kurios padės palengvinti menopauzės simptomus

TOP4 natūralios priemonės, kurios padės palengvinti menopauzės simptomus
Brandaus amžiaus moteris jaučia karščio bangas, fizkes | Shutterstock

Menopauzė dažniausiai siejama su daugybe nemalonių pojūčių, įskaitant svorio augimą, karščio bangas, depresiją ir sumažėjusį lytinį potraukį. Vis dėlto, menopauzės sukeliamus simptomus galima sumažinti, tereikia žinoti kaip.

 

Plačiau apie menopauzę skaitykite čia.

 

Kokių maisto medžiagų trūksta menopauzės metu?

 

Tik nedaugelis moterų, sulaukusių 40-ies gali pasigirti pilnaverte mityba, todėl dažnai jaučiasi išsekusios, pavargusios ir mieguistos. Tyrimai rodo, kad net 80 proc. moterų trūksta svarbių maistinių medžiagų – magnio, kalcio, geležies, cinko, vitaminų D ir B.

 

Kadangi maistingųjų medžiagų kiekis organizme yra tiesiogiai susijęs su hormonų pusiausvyra, papildžius kūną trūkstamomis medžiagomis galima palengvinti menopauzės simptomus.

 

Pavyzdžiui, magnis, vartojamas kartu su kitomis būtinomis maistinėmis medžiagomis (B grupės vitaminais, vitaminu D, kalciu ir cinku) teigiamai veikia smegenų veiklą ir reprodukcinę sistemą bei sumažina menopauzės sukeliamus pojūčius. Puikūs magnio šaltiniai yra švieži vaisiai ir daržovės, ypač žalios lapinės daržovės: špinatai, salotos, lapiniai kopūstai ir kt.

 

Menopauzės metu naudingi fitoestrogenai

 

Fitoestrogenai, tai moteriško hormono estrogeno analogai gamtoje. Fitoestrogenų gausu miežiuose, sezamuose, lęšiuose, linų sėmenyse, sojų pupelėse.

 

Šių augalinių maisto produktų molekulinė struktūra yra tokia panaši į mūsų pačių estrogenų molekulinę struktūrą, kad galime apgauti smegenis ir priversti jas manyti, jog estrogenų kiekis subalansuotas, todėl visiškai išnyksta karščio bangos ir naktinis prakaitavimas.

 

Menopauzės laikotarpiu mankšta itin svarbi

 

Reguliariai mankštinantis išsiskiria laimės hormonai endorfinai, kurie padeda palengvinti menopauzės simptomus, todėl lengviau susidoroti su dirglumu ir nuotaikų svyravimais. Net kasdieniai trumpi pasivaikščiojimai ar jogos pratimai gali padėti palaikyti gerą organizmo veiklą ir nuotaiką.

 

Be to, mankšta padeda pagreitinti lėtėjančią medžiagų apykaitą ir deginti riebalus, todėl sumažėja nutukimo rizika.

 

Menopauzės metu būtina skirti dėmesio psichologinei sveikatai

 

Dar vienas dažnai ignoruojamas menopauzės valdymo būdas, kuris gali būti naudingas beveik visiems – atsipalaidavimo praktikos.

 

Gilus kvėpavimas, audiovizuolinė relaksacija, meditacija ir sąmoningumo praktikos gali padėti gerokai sumažinti karščio bangas ir palengvinti kitus menopauzės simptomus, įskaitant nerimą, nemigą, depresiją ir nuovargį.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas