Susidūrę su liga, – ar tai būtų paprastas peršalimas, gripas, ar įvairūs skausmai ir kiti negalavimai, – neretai sulaukiame įvairiausių patarimų, kaip liaudiškomis priemonėmis įveikti ligą. Vyresnės kartos artimųjų patarimai „Mano laikais šią ligą gydydavo...“ turėtų priversti suklusti – keičiasi ir laikai, ir gydymo metodai. Iš tiesų nemažai mū...
Ieškantiesiems šviežių vitaminų ir stiprybės, šaltuoju metų laiku reikia atkreipti dėmesį į spygliuočius. Juk išmintinga gamta viską sutvarkė taip, kad žiemą, kai labai sumažėja natūralių vitaminų ir mikroelementų šaltinių, spygliuose vitamino C būna dvigubai daugiau negu vasarą.
Gydymasis žolelių arbatomis ir užpilais – pats natūraliausias sveikatos gerinimo būdas, galintis išspręsti daugelį nesunkių sveikatos sutrikimų. Vis dėlto iš vaistingųjų augalų gaminami preparatai ar verdamos arbatos gali ne vien tik gydyti – beveik kiekvienas augalinis preparatas veikia gan intensyviai ir turi šalutinį poveikį. Kada verta rinkt...
Daugelis iš mūsų kosulį gydosi namuose. Vaistinėse galima įsigyti nemažai priemonių, padedančių kovoti su šia problema. Natūralių priemonių – dar daugiau. Kaip sau padėti?
Raudonėliai nuo seno naudojami kaip prieskoniai padažams ir sriuboms, mėsos, žuvies ir daržovių patiekalams pagardinti. Jie puikiai dera su daugeliu prieskonių – ypač su bazilikais, juodaisiais pipirais, rozmarinais ir mairūnais. Ar žinote, kokiomis naudingomis savybėmis pasižymi šis augalas?
Lietuvos radijo ir televizijos laidų vedėja Zita Kelmickaitė, gerai žinomas fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius bei “Žolinčių akademijos“ asociacijos prezidentė Danutė Kunčienė Žolinių dieną pritraukė minias norinčių lietuviškas vaistažoles pažinti kitaip.
Patys sveikiausi produktai dažnai būna tie, kurių visada turime ranka. Pavyzdžiui, bulvės. Pačios jos, tiesa, ne visada yra pats dietiškiausias pasirinkimas (viskas priklauso nuo to, kaip jos paruoštos), bet bulvių sultys – jau visai kas kita.
Ar žinojote, kad laurų lapai mažina cukraus lygį kraujyje, slopina apetitą ir padeda nuo sąnarių skausmų? Siūlome išbandyti 3 nesudėtingus receptukus!
Peršalimo ligas, perštinčią gerklę ar alerginę slogą dažnai siejame su sezonų kaita. Pasirodžius saulei skubame į lauką, tačiau apsirengiame netinkamai, o tuomet jau kovojame su kylančia temperatūra, kosuliu, sloga ir kitomis bėdomis. Kaip to išvengti ir apsisaugoti natūraliais būdais?
Alavijas (alijošius) – gerai pažįstamas augalas, kurį daugelis mielai augina savo namuose. Tai ne tik puiki kambario puošmena, bet taip pat ir vaistinė priemonė! Ar žinote, kam ji tinka?
Viename kvadratiniame pažasties odos centimetre gali būti iki 500 milijonų bakterijų