Kuo naudingos bulvių sultys?

Kuo naudingos bulvių sultys?
@ Shutterstock

Patys sveikiausi produktai dažnai būna tie, kurių visada turime ranka. Pavyzdžiui, bulvės. Pačios jos, tiesa, ne visada yra pats dietiškiausias pasirinkimas (viskas priklauso nuo to, kaip jos paruoštos), bet bulvių sultys – jau visai kas kita.
 
Liaudies medicinoje šviežių bulvių sunka užima garbingą vietą vertingiausių vaistų sąraše. Senovėje jos buvo itin plačiai naudojamos – profilaktikai ir įvairioms ligoms gydyti, – tačiau nepamirštos ir dabar.
 
Bene didžiausias bulvių sulčių pranašumas – jas labai paprasta pasiruošti. Pas ką gi namuose neatsirastų vienos kitos bulvės? Tačiau šio gėrimo nauda tokia didelė, jog netgi prireikus pirmiau bulvių pasikasti, daugelis mielai griebtųsi kastuvo.
 
Stiprina imunitetą. Bulvių sunkoje gausu vitamino C – štai jis ir gelbsti mūsų imuninę sistemą. Jai palaikyti pakaks perdien išgerti stiklinę šių savotiškų sulčių. Ypač tai aktualu žiemą.
 
Skatina plaukų augimą. Įspūdingos ševeliūros paslaptis paprasta: sutarkuokite kelias stambias nuskustas bulves, išspauskite iš tarkių sultis ir įtrinkite jomis plaukų šaknis bei skalpą. Palaikykite 20 minučių, o tada išsitrinkite galvą, kaip esate pratę. Procedūrą reikia atlikti mažiausiai 2 kartus per savaitę.
 
Drėkina odą. Šviežiai išspausta bulvių sunka puikiai tinka odai puoselėti. Sutarkuokite nuskustą bulvę smulkia tarka, sukrėskite į marlės atraižą ir gerai išspauskite. Sunka suvilgykite vatos tamponą ir valykite juo sausą odą. Taip pat iš bulvių galima pasigaminti universalią kaukę veidui. Pirmiausia sultimis nuvalykite veido ir kaklo odą – kaip kad minėta anksčiau, – o po 30 minučių kaukės likučius pašalinkite šiltame piene pamirkytu vatos diskeliu. Galiausiai nusiprauskite šiltu vandeniu bei apšlakstykite odą šaltu virintu vandeniu.

2 psl. »

Komentarai