Nerimas – tai ne visai baimė. Tai greičiau laukimas, kad nutiks kažkas negera ar baisaus. Šio jausmo priežastis paprastai būna neaiški, neadekvati ar nelogiška, bet kartais jis kyla tiesiog dėl to, kad klaidingai interpretuojame situaciją. Vargiai rastumėte žmogų, kuriam šis jausmas būtų visai nepažįstamas: net ir ekstravertai kartais nerimauja,...
Prasidėjus egzaminų maratonui gydymo įstaigas ir vaistines užplūsta egzaminams besiruošiantys abiturientai ir studentai, ieškantys patarimų, kaip išgyventi šį sudėtingą ir įtampos kupiną laikotarpį. Specialistų teigimu, „neperdegti“ padeda auksinė taisyklė – gyventi pagal dienotvarkę ir neskubėti jaudintis dėl to, kas dar neįvyko.
Tokie materialūs dalykai, rodantys žmogaus pasiekimus ir padėtį visuomenėje, kaip karjera, geras atlyginimas, naujas automobilis ar nuosavas namas, yra dažnai siejami su laimės indeksu ir gyvenimo prasme, bet visa tai gali neteikti džiaugsmo, jei žmogų užklumpa liga, netekties jausmas ar sielvartas.
Prabudusi gamta džiugina ne visus. Pavyzdžiui, moksleiviai ir jų tėvai pergyvena dėl testų ir egzaminų rezultatų, o vienišus žmones pavasarį labiau slegia vienatvė ir liūdnos mintys. Kiekvienas gali įvardinti savas priežastis dėl ko tam tikri gyvenimo etapai yra emociškai sudėtingesni. Deja, stresas ir įtampa neigiamai veikia ir fizinę sveikatą.
Nemiga – tai psichikos sutrikimas, kuris pasireiškia sunkiu užmigimu, dažnais prabudimais ir negiliu miegu bei neišsimiegojimo pojūčiu po nakties. Kovoti su ja galima ne tik vaistais, bet ir natūraliomis priemonėmis.
Aš jau nebežinau kur kreiptis. Kelis kartus lankiausi pas psichologę ir psichiatrę. Gėriau antidepresantus. Buvo 2 savaitėms pagerėję, todėl nutraukiau jų gydymą. Tačiau simptomai sugrįžo su kaupu. Mama sakė daugiau nebeveš pas gydytoją, nes jeigu buvo pagerėję, vadinasi galiu ir pati pasistengti išgyti . Į gydytojus kreipiausi dar ankstyvoje pa...
Žmonės ir delfinai yra vienintelės rūšys, kurios mylisi dėl malonumo