Peršalimas pats savaime nėra pavojingas susirgimas, tačiau nesiimant reikiamų priemonių, ignoruojant simptomus arba gydantis netinkamai viskas gali baigtis sudėtingomis komplikacijomis.
Dažnai kalbama apie tai, kaip peršalimą gydyti, tačiau ar galima šio nemalonaus susirgimo apskritai išvengti?
Pajutus pirmuosius peršalimo simptomus – čiaudulį, galvos skausmą ar slogą – dažnas puolame gerti vaistų.
Jei rimtesnių ligų kai kuriems pavyksta išvengti, peršalimas metų eigoje dažniausiai neaplenkia nė vieno iš mūsų.
Ūminės viršutinių kvėpavimo takų infekcijos – tikra žiemos sezono rykštė, ypač tiems, kurie nemoka su jomis kovoti...
Kiekvienam iš mūsų kartais tenka patirti, kiek rūpesčių pridaro gerklės skausmas: kalbant skauda, maisto nuryti negali, o kur dar prisidėjęs bendras silpnumas, sloga ir kiti negalavimai... Statistika rodo, kad jis vienodai vargina tiek šaltuoju, tiek šiltuoju metų laiku, tik priežastys būna kitos. Rudenį, žiemą ir pavasarį gerklės ligas sukelian...
Geriausia kovos su peršalimu priemonė yra profilaktika, tačiau jeigu jau nepasisekė – pasidalinsime keliomis naudingomis gudrybėmis!
Svogūnas – atrodo, įprasta ir neypatinga daržovė, tačiau kaip ir garsusis Čipolinas sugeba pravirkdyti bet ką – ir vargšą, ir turtingą, be to, pasižymi daugybe sveikatai naudingų savybių. Mokslo pasaulyje šis augalas vadinamas valgomuoju svogūnu (lot. Allium cepa), priklausiančiu česnakinių (Alliaceae) šeimai.
Pavasaris – ligų ir epidemijų metas. Tikimybė atgulti į lovą ne vienai dienai gana didelė, todėl šį kartą pakalbėkime apie tai, kaip apsisaugoti nuo gripo ir kovoti su virusais, kol jie nespėjo sukelti rimtų sveikatos problemų.
Imuniteto stiprinimas daugeliui iš mūsų atrodo lyg baisus baubas, nors iš tiesų apsisaugoti nuo ligų gana nesudėtinga (ir netgi malonu)
Jeigu jaučiate danties skausmą, pridėkite prie danties gabaliuką svogūno. Skausmas turėtų atlėgti.