Vasarą į vaistines ir gydymo įstaigas traukia būriai žmonių, besiskundžiančių perkaitimu, odos nudegimu, sutrikusia širdies veikla ir kitais karščio sukeltais negalavimais. Vaistininkai atkreipia dėmesį, kad saulės spinduliai ir karštis gali sukelti papildomų pasekmių ir vartojantiems kai kuriuos vaistus, kurių tikriausiai turite ir savo namų va...
Kodėl vaistų poveikis vyrams ir moterims būna skirtingas?
Dauguma antidepresantų pakeičia galvos smegenų cheminių medžiagų balansą, dar vadinamą “neuromediatoriais” arba “neurotransmiteriais”.
Visi bent retkarčiais geria vaistus, o kai kuriems iš mūsų jie reikalingi nuolat. Ar skaitote, kas parašyta informaciniame lapelyje? Pašalinių poveikių sąrašas ilgas, dauguma iš jų gana įprasti – pykinimas, vėmimas, alergija, mieguistumas, galvos skausmai ir pan. Tačiau tarp jų pasitaiko ir labai neįprastų!
Vaistų nuo alergijos poveikį gali susilpninti gretutinės arba kitos ligos (virškinamojo trakto lėtinės arba infekcinės ligos, kurios gali pabloginti vaisto patekimą į kraujotaką). Pažymima, kad naujausios kartos antihistamininių preparatų nepageidaujama sąveika su kitais vaistiniais preparatais nestebėta.
Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.