Ką būtina žinoti apie antidepresantus?

Ką būtina žinoti apie antidepresantus?

Kaip veikia antidepresantai

Dauguma antidepresantų pakeičia galvos smegenų cheminių medžiagų balansą, dar vadinamą “neuromediatoriais” arba “neurotransmiteriais”. Neuromediatoriai perduoda elektrinius signalus iš vienos nervinės ląstelės kitai. Neuromediatorių trūkumas gali sukelti emocinius sutrikimus, pavyzdžiui depresiją. Antidepresantai padeda neuromediatoriams lengviau pasiekti smegenų ląsteles. Antidepresantai veikia ne iš karto – įprastai jiems prireikia 2-4 savaičių iki veikimo pradžios.

Ko tikėtis iš antidepresantų?

Antidepresantai – labai veiksmingi vaistai, jei vartojami kartu su terapija. Šis derinys yra pripažintas kaip veiksmingiausias depresijos gydymo metodas. Dauguma žmonių, vartojančių antidepresantus, pripažįsta, kad tokie simptomai kaip liūdesys, apatija, bevilitškumo jausmas – gerokai sumažėjo. Tačiau reikia prisiminti, kad antidepresantai pradeda veikti tik po kurio laiko.

Jei antidepresantai neveikia

Jei 3 savaičių laikotarpyje depresijos simptomai nesumažėjo, reikėtų pasikonsultuoti su gydytoju. Gali būti, kad jums paskirti vaistai netinka arba tiesiog reikia pakeisti vaistų dozavimą. Tai normali praktika: dažnai pirmieji išrašyti vaistai pacientams nepadeda. Depresijos gydymas – ilgas ir kruopštus darbas, todėl neskubėkite ir nelaukite greitų rezultatų. Po 3 mėnesių turėtų būti visiškai aišku, ar liga traukiasi ir antidepresantai padėjo.

Brangūs ar pigesni?

JAV maisto ir vaistų administracijos tarnybos skaičiavimais, brangūs antidepresantai savo veiksmingumu ir kokybe nesiskiria nuo pigesnių. Tačiau kai kurie tyrimai rodo kitokius rezultatus. Žinoma, į visų tyrimų rezultatus reikėtų žiūrėti atsargiai, nes prie tyrimų atlikimo neretai prisideda patys vaistų gamintojai, kurie yra suinteresuoti gauti jiems palankius rezultatus. Jei abejojate dėl vaistų veiksmingumo ir kainos santykio – pasikonsultuokite su gydytoju, kuriuo pasitikite.

2 psl. »

Komentarai (13)

Galiu papasakoti viska kas nutiko vienam vyrui 2024-06-06 21:02
Po insulto israso juos beveik visiems,reikia nereikia.Rezultatas-dar daugiau nervuotas,sanariu pastovus skausmas,impotencija,spermos kiekis mazas,pikinimas,galvos svaigimas ir t t.Ir gerti liepia daktarai neziuredami kokius dar vaistus naudoji po tokios ligos.Ir taip metus laiko.O po to du metus laiko vale nuo sito brudo zmogaus organizma.Vaiksciot pradejo del sios priezasties tik antruose metuose,nes pirmus metus pramiegojo su brudu.Va jum rezultatas
Alia 2021-11-18 07:57
Labai pasenęs požiūris į vaistus,kurių žmogui kartais gali prireikti.Vartoju antidepresantus dėl fibromyalgijos jau keletą metų. Taip pat ir zomorfą nuo skausmo,nes kiti nuskausminamieji neveikia. Per kelis metus dozės didinamos nebuvo,nes vaistai puikiai veikia ir nereikalauja organizmas didesnio vaisto kiekio. Juk jūs netampate narkomanais to žodžio tikrąja prasme ir nevaikštote apsikaifavęs ar prisnūdęs. Tiesiog vaistai padeda suvaldyti ligos simptomus ir tiek. Vienų antidepresantų teko atsisakyti palaipsniui mažinant dozę ir jokio pašalinio poveikio ar nemalonių simptomų nebuvo. Kas dėl nemigos,tai organizmas visada susiranda savo režimą,kuris nebūtinai turi sutapti su mūsų darbingo ir poilsio laiko režimu. Iš čia ir nemiga tada,kai "reikia" miegoti. Tai jums reikia,o ne jūsų kūnui. Pas jį savas,tik jam būdingas biologinis laikrodis. Žinoma,kai reikia į darbus,nepailsėjus sunku,bet pabandykite suprasti,koks paros laikas tinkamiausias jūsų poilsiui ir prisitaikyti prie to režimo,net jei reikės pakeisti darbą. Rasti naują darbą bus lengviau,nei "perauklėti" savo organizmą migdomaisiais vaistais. Įsiklausykite į savo poreikius,o ne į tai,ką pasakoja tv dėžutė. Kiekvienas esame skirtingas ir tik jūs galite geriausiai suprasti savo kūną ir jo poreikius.
Zyle 2021-08-03 20:10
Kreiptis i specialista ,del nerimo.Idomu butu suzinot,kaip rast gera specialista.Nes pirmas pasiulymas specialisto tai antidepressants ir raminamieji.Kitaip tariant pasiulymas tapti narkomanu skrajojanciu padebesiais,kol masina nepartrenks.
Sandra 2021-03-04 04:26
Stilnox?
Irka 2018-09-09 18:21
Lexotonilis yra baisus psixoteopikas o ne antidepresantas
Laima 2017-04-12 10:53
Nuo visu raminanciu ilgiau vartojant tampi priklausomas,jei nedidini ju dozes,jie nebeveikai,5m geriu po tris lexotanilio,pries miega,kadangi stilnox,kazkada buves vos ne stebuklas,po 2men,nustojo veikti,jei esate jauni zmones,visus raminancius gerkite tik ekstriniu atveju,jei esate amziuje,....pagalvokite,kuris geresnis variantas,ar kankintis bemiegese naktyse ir kas diena nebetekti jegu,alinti psichika ir taip isproteti nuo nemigos,ar rinktis tablete,nuo kurios bent tris val.pamiegi....
marina 2017-02-15 19:38
Paskutiniu metu kazkaip negaliu suvaldyti savo nervus, verkiu..Gydytojas man israse Elicea 10 mg, po 1/2 per diena, o ryte ir vakare suciulpti i tabl. lexotanilio..Bijau, kad tai stiprus antidepresantas?
xx 2016-09-30 02:48
virginija jusu gydytojai tikras parazitas. neismanantys savo darba.
xx 2016-09-30 02:44
clonazepam reikia vartoti ne daugiau 10 - 14 dienu jeigu po 2 - 3 tabletes, 3 savaite jau stipri pripratimas , nuo situ vaistu labai sunkiai atsisakyti, tauciau cia ne vaistas o neirotorpiniai nuodai. baisus dalykas
vilius 2015-11-07 14:29
tai nuodai,kurius sąmoningai skiri medikai,taip paversdami žmogų amžinu ligoniu /vienas žingsnis iki savižudybės/ tik jų už tai kažin kodėl nebaudžia