Tobulėjant medicinai, tobulėja ir onkologinių ligų diagnostika. Piktybinius navikus galima nustatyti labai anksti, ir tai lemia gerą gydymo prognozę. Deja, pacientai į gydytojus dažnai kreipiasi pavėluotai. Yra keli simptomai, kuriuos pastebėjus verta pasitikrinti, kadangi jie dažnai gali išduoti organizme slypinčią onkologinę ligą.
Pasaulyje nuo plaučių vėžys nusineša daugiau gyvybių, nei krūties, prostatos ir storosios žarnos vėžys kartu paėmus. Ši onkologinė liga negailestinga: Lietuvoje diagnozuojamų atvejų skaičius beveik sutampa su liūdna mirtingumo statistika.
„Ano galo“ gydytojai, arba koloproktologai, Lietuvoje nemėgstami labiau net už odontologus. Ir baimė apsilankyti pas juos kainuoja labai brangiai – kasmet storosios žarnos vėžys nusineša apie tūkstantį gyvybių. Maždaug 4 per dieną arba 1500 žmonių per metus Lietuvoje yra diagnozuojamas šios rūšies vėžys. Tai trečia pagal dažnumą onkologinė lig...
Pasaulyje apie 20 mln. žmonių serga vėžiu. Lietuvoje šią diagnozę kasdien išgirsta beveik 50 žmonių, o iš viso šalyje onkologinėmis ligomis serga apie 100 tūkst. Vilniaus universiteto Onkologijos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nustatoma apie 18 tūkst. naujų vėžio atvejų, daugiausiai vyrų prostatos, moterų krūtų ir kiaušidžių, odos, plauč...
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.