Artinasi stipri magnetinė audra: šias dienas apsibraukite raudonai

Artinasi stipri magnetinė audra: šias dienas apsibraukite raudonai

Birželio 16-tąją Žemę pasieks 5 balais vertinama Saulės sukelta magnetinė audra. Meteoagent.com duomenimis, magnetinių laukų svyravimas truks iki birželio 20 dienos.

 

Pasiruoškite ir apsisaugokite

 

Nors mokslininkai nesutaria, kaip magnetinės audros veikia žmonių sveikatą, pastebima, kad kai kurie asmenys jų poveikį pajaučia labai stipriai.

 

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, apie 20 proc. padaugėja infarkto ir insulto atvejų, rašo europeantimes.news.  Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.   

 

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.   

 

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos. Nors dar nėra pakankamai ištirta, koks iš tiesų yra magnetinės audros poveikis žmogaus organizmui, mokslininkai pataria apsidrausti ir laikytis kelių taisyklių.

 

Stiklinė vandens

 

Prieš magnetinę audrą ar jos metu pasijutus prastai, rekomenduojama po ranka turėti stiklinę vandens. Vanduo ne tik suskystins kraują ir apsaugos nuo trombų susidarymo, bet ir padės įveikti galvos skausmą, nerimą ar panikos pojūtį.

 

Kad išvengtumėte neigiamo magnetinės audros poveikio, patariama laikytis keleto taisyklių:

 

  • Venkite greito, riebaus, kepto, sūraus ir aštraus maisto. Vietoje jo rinkitės valgyti daugiau vaisių ir daržovių.
  • Reguliariai vėdinkite patalpas.
  • Venkite stipraus fizinio krūvio, verčiau rinkitės ramų pasivaikščiojimą parke ar miške.
  • Atsisakykite kavos, cigarečių, alkoholio ir narkotinių medžiagų.
  • Venkite streso ir pervargimo.

Komentarai (1)

Aldona 2023-06-17 10:06
Jauciu stipru nuovargi savijauta apsunkusi.