Kepenų sveikata pasirūpinkite jau šiandien: štai, kas padės

Kepenų sveikata pasirūpinkite jau šiandien: štai, kas padės

Norint turėti sveikas kepenis, svarbu tinkamai jomis pasirūpinti, vis dėlto, kaip tai padaryti žino ne kiekvienas. Štai keletas būdų, kurie padės džiaugtis gyvybingomis kepenimis ir sklandžia virškinamojo trakto veikla.

 

Subalansuokite mitybą

 

Venkite daug kalorijų turinčių patiekalų, sočiųjų riebalų, rafinuotų angliavandenių (pavyzdžiui, baltos duonos, baltų ryžių, įprastų makaronų) ir cukraus.

 

Nevalgykite žalių arba nepakankamai termiškai apdorotų vėžiagyvių. Tam, kad mityba būtų gerai sureguliuota, valgykite skaidulinių medžiagų, kurių galite gauti iš šviežių vaisių, daržovių, pilno grūdo duonos ir ryžių.

 

Taip pat valgykite mėsą (tačiau ribokite raudonos mėsos kiekį), pieno produktus (neriebų pieną ir nedidelius kiekius sūrio) ir riebalus (pavyzdžiui, augalinį aliejų, riešutus, sėklas ir žuvį).

 

Judėkite

 

Nuolat sportuodami deginate trigliceridus ir mažinate kepenų riebalų kiekį.

 

Venkite toksinų

 

Toksinai gali pažeisti kepenų ląsteles. Ribokite tiesioginį kontaktą su toksinais iš valymo, aerozolinių priemonių, cheminių medžiagų ir priedų. Jei naudojate aerozolius, įsitikinkite, kad patalpa vėdinama, ir dėvėkite kaukę. Nerūkykite.

 

Alkoholį vartokite atsakingai arba visai jo atsisakykite

 

Alkoholiniai gėrimai gali sukelti daug sveikatos problemų. Jie gali pažeisti arba sunaikinti kepenų ląsteles bei paskatinti jų randėjimą.

 

Nesidalykite asmeninės higienos reikmenimis

 

Pavyzdžiui, skustuvuose, dantų šepetėliuose ir nagų kirpimo žnyplėse gali būti mikroskopinių kraujo ar kitų kūno skysčių, kurie gali būti užteršti. 

 

Praktikuokite saugų seksą

 

Nesaugūs lytiniai santykiai arba lytiniai santykiai su keliais partneriais didina hepatito B ir hepatito C riziką.

Komentarai (2)

RV 2023-12-17 18:05
Nerijau, pasidalinkite ar turite tame patirties, kaip išgydyti pilnai kepenų cerozę
Nerijus Petrulis 2023-11-13 16:30
Kepenų ceroze išgidoma

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas