Kokias klaidas darome gydydami spuogelius

Kokias klaidas darome gydydami spuogelius

Spuogai – tai uždegiminė odos liga. Prasideda viskas nuo užsikimšusių riebalinių liaukų, kuriose vėliau kyla uždegimas. Priežasčių – daugybė, todėl šį kartą to neaptarinėsime. Galime pasakyti tik tiek, kad visos priežastys tiesiogiai susijusios su hormonų sistemos disfunkcija. Uždegiminiai spuogeliai ne tik neestetiškai atrodo, bet ir būna skausmingi.

Akne, arba kitaip, spuogelių gydymas priklauso nuo ligos stadijos ir tam tikrų specifinių subtilybių. Kovos būdų daugybė, o rezultatų norisi kuo greičiau. Deja, neretai skubėdami pridarome daug klaidų, kurios gydymo eigą tik dar labiau prailgina.

Per trumpas gydymo laikas

Kai oda jau pakankamai pažeista įvairių uždegiminių procesų, odos atkūrimas gali užtrukti ne vieną savaitę. Netgi ir tuo atveju, jei gydant vaistais ir kitais preparatais spuogeliai išnyko, tai dar nebūtinai reiškia, kad jūs pilnai pasveikote. Pasak dermatologų – pilnai išgydyti ne itin smarkiai pažeistą odą prireikia 2-6 savaičių, taigi paskirtus vaistus reikėtų vartoti bent jau mėnesį. Žmonėms, kurių oda labiau pažeista, gali prireikti ir kelių mėnesių. Visų pirma teks įveikti uždegimus, tuomet apsaugoti odą nuo naujų uždegimų ir galų gale pasirūpinti paprasčiausia odos išvaizda, ar kitaip tariant – estetiniu vaizdu.

Per daug priemonių vienu metu

Dažnai greitu metu nesulaukę norimo rezultato prarandame tikėjimą išrašyto preparato veiksmingumu. Taigi bandome juos pakeisti kitais ar tiesiog į kasdienį gydymą įpiname papildomų vaistų. Tačiau daugiau tikrai nereiškia geriau, nes įprastai skirtingos priemonės tik dar labiau sudirgina odą. Gerai, jei tik sudirgina. O jei palieka randelius ar tamsias pigmentines dėmes? Taigi, jei jau imatės vaistų – pasikliaukite gydytojo patarimais, o ne savo nuožiūra.

2 psl. »

Komentarai (3)

AS 2012-06-26 19:52
SVEIKOS MERGINOS KLAUSYKIT PATARIMO ,ISGARINKIT VEIDA GERAI,TADA I DUOBENELI IBERKITE CUKRAUS NA NEZINAU ZIUREKIT PAGAL SAVE, GALIT KELIS SAUKSTELIUS TADA UZSPAUSKIT GRINOS CITRINOS KAD SUDREKTU GERAI CUKRUS ,BET KAD NE PER DAUG.... TADA PASIIMKIT I RANKAS IR SVELNIAI TRINKIT VISA VEIDA.. PATRINTI KELETA SEKUNDZIU IR PALIKTI VISA MASE KELIOMS MINUTES ANT VEIDO ... PO KELIU MINUCIU NUPLAUTI DRUGNU AR SALTU VANDENIU ... LABAI GERAS PELINGAS NUO SPAUGU IR NUO INKSTIRU..
Lukrecija 2012-06-11 22:47
Aš niekada neturejau probelmu del spuogu.bet žinau kaip reikia daryti,,,,
x 2012-05-19 16:57
nespadyt? Sau aš visada kartodvau, kad niekada nespaudysiu spuogeliu. Deja. Atsirado, ir nėra kur dėtis. Taigi, kaip juos kitaip naikinti, jei neišspaust? Ką darytjei oda yra per nelyg alergiškai tiem visiems šveitikliams, kurie jokio poveikio neturi? Taigi, kimbam į darbą ir spaudinėjam :)

Ar žinote, kad...

Tyrimais nustatyta, miego metu knarkia net 40 proc. suaugusiųjų. Įvairios statistikos pateikia skirtingus duomenis, tačiau viena – neginčijama, knarkiančių vyrų yra du ar net tris kartus daugiau nei moterų.

Kitas faktas