Psichologo patarimas. Ar aš sergu anoreksija?

Psichologo patarimas. Ar aš sergu anoreksija?
Reda Rizgelytė-Viskontienė

 

Nuo vaikystės lankau baletą, vėliau lankiau gimnastiką. Nuolat laikydavausi dietų, nevalgydavau saldumynų, nors būdavo ir labai sunku. Dabar man 19 metų, pirmi metai studijuoju Vilniuje ir mano veikla nebesusijusi su gimnastika ar baletu, bet nuolat suku galvą apie maistą, atrodo, jog daugiau apie nieką kitą nebegaliu galvoti tik ką valgysiu. Dažnai priaugu 10-15 kg, tai tuomet „susiimu“, išsigąstu, jog jau sustorėjau ir juos numetu, kartais numetu ir daugiau svorio. Mano KMI ir kai numetu svorio - normalus (19). Ar man jau anoreksija? Ką man daryti?

Daivuteute126

Laba diena, Daivuteute126, džiaugiuosi, kad susirūpinote savimi. Kaip suprantu Jus itin vargina tai, jog nuolat mąstote apie maistą, ir tai jums būdinga nuo pat vaikystės, kai lankėte gimnastiką ir baletą. Nuolatinis Jūsų svorio svyravimas tikrai nėra naudingas sveikatai, o KMI, nors ir normalus, bet ant ribos (nebent esate labai smulkaus sudėjimo). Normalus kūno masės indeksas yra nuo 18,5 iki 24,9. Turiu įtarimą, jog tuomet, kai nusprendžiate „susiimti“ Jūsų KMI taip pat neviršija normalaus svorio ribos. Nervinė anoreksija - tai sutrikimas, kai žmogus sąmoningai sumažina ir palaiko mažą kūno svorį, nuolat bijo sustorėti. Nusistato labai mažą svorio slenkstį ir bando jį pasiekti laikydamiesi griežtų dietų. Kai kūno masė būna ženkliai per maža, tai pasiekiama gyvybei pavojinga būklė. Ilgainiui sutrinka žmogaus endokrininė sistema, kūno organų funkcionavimas. Liga - mirtina, dėl savo nusiskundimų kreipkitės pagalbos į psichikos sveikatos specialistus. Paprastai nervinė anoreksija yra tik pasekmė įvairių gyvenimiškų, psichologinių sunkumų.

 

Esate dar labai jauna, visas gyvenimas prieš akis. Studijuojate tik pirmi metai, galbūt tik metai kaip palikote tėvų namus. Toks laikotarpis, kai žengiate į suaugusiojo žmogaus gyvenimą, neretai pilnas naujų iššūkių, sunkumų, galimybių. Galbūt, jei aptarsite savo dabartinį gyvenimą su psichikos sveikatos specialistu, taps aiškesnė ir pati problema.

2 psl. »

Komentarai (4)

Neringa 2016-07-08 22:53
Labas, Gabija. Man 12m., sveriu 38kg. Mano ūgis kažkur 1metras 60cm. Man 2 kartus buvo nutike taip kaip tau mane klasiokė vos nuvede pas sesele nes nepastovejau ant kojų. Aš tyčia niekada nenorėjau numetineti svorio ir nežinau kodėl jis krenta. Kaip tu manai ir kiti žmonės mano? Man anoreksija???
Gabija 2013-12-06 21:52
Sveiki, man 13 metų, aš sveriu 37kg ir mano ūgis 1.57. Šeimos gydytoja sako kad man trūksta 17kg ...Man per dvejus metus, tik du kartus buvo mėnesinės... Kai pasižiūriu veidrodyje atrodo kad reiktų pasportuoti arba numesti svorio, bet jau supratau kad kažkas negerai... Vieną dieną mokykloje per kūno kultūra vaizdas pradėjo lietis, beveik nieko negirdėjau ir vos nenualpau...
Kad ir kaip mama pyktų kad aš nevalgau, aš labai stengiuosi, bet kai pamatau maistą man pasidaro bloga... Pradeda pykinti.. Ar aš anoreksikė? Prašau pagalbos.
vaida 2012-10-25 14:15
as manau kad ne
lolita 2012-07-13 21:26
daktarai man pasake kad as turiu tokia liga nervine anoreksija svoris 45 buvo nukrites iki 38 ir vel priaugu iki 45 ir vel mazeja , esu smulkute bet palei 23 metu mergina mano svoris turetu but daug didesnis . kaip rasete anoreksija tai kai pats samoningai meti svori galvodamas , kad esi apkunus deja ne visiskai to nera ir negalvoju numetus tiek svorio nebeina prisiversti jo priaugti . si liga jau mazdaug nuo 16 metu nuo tada iki dabar buvo daug streso todel ir mano manymu svoris krito.