Psichologės konsultacija. Baisiuosi seksu!

Psichologės konsultacija. Baisiuosi seksu!

Man 29-eri metai. Darbas, karjera sekasi gerai, esu išsilavinusi, tarpusavio santykiai su kolegomis geri, su tėvais, artimaisiais puikūs. Nežinau kur problema, bet... aš na, negaliu pasakyti, kad labai baisiuosi seksu, bet man tai šlykštu, neestetiška. Šiaip bučiniai man patinka, prisilietimas, glamonės taip pat, bet ne daugiau. Turėjau tik vieną vaikiną (jis tikrai buvo demėsingas, kantrus, supratingas, tiesiog puikus), bet aš nusprendžiau išsiskirti, nes išsigandau, kad prieisim iki sekso... Šiaip gyvenime nebuvau patyrusi nei seksualinių, nei fizinių skriaudų kiek atsimenu vaikystė buvo graži. O gal aš aseksuali? Ir nieko nepadarysi... Gal susirasiu vaikiną, kuriam visai nereikėtų sekso ir viskas bus gerai... Nes šiaip daugiau esu patenkinta gyvenimu. O jei nuspręsčiau pasikonsultuoti, pas kokį konkrečiai specialistą reiktų eiti? Gal yra koks mokamas specialistas internetu?
 
Galiu tik numanyti, kokių konkrečių pasekmių Jums turi tai, kad seksualinius santykius vertinate kaip šlykščius, neestetiškus. Panašu, jog toks Jūsų požiūris į intymumą trukdo jums susirasti gyvenimo partnerį (bent su vienu vaikinu, kuris turėjo nemažai jums priimtinų savybių, dėl to išsiskyrėte). Jums 29-eri metai ir, kaip suprantu, esate vieniša. Kaip jaučiatės dėl to?

Kai aprašote savo gyvenimą, bandote pasakyti, jog kitose sferose Jums sekasi gerai (sutariate su aplinkiniais žmonėmis, esate išsilavinusi, siekiate karjeros), nesate patyrusi seksualinių ir kitų traumų. Tačiau taip ir lieka neaišku, ar seksualiai susijaudinate? Ar sapnuojate erotinius sapnus? Ar masturbuojatės? Ar kada nors esate patyrusi seksualinį pasitenkinimą? Kitaip tariant, neaišku, ar bijote tik sueities su vyru, ar apskritai esate lytiškai šalta. Jei moteris į visus anksčiau pateiktus klausimus atsako neigiamai, galima įtarti sutrikimą vadinamą frigidiškumu. Pastarojo priežastys gali būti ne tik psichologinės kilmės, bet ir fiziologinės (tarkim, ginekologiniai susirgimai, vartojamos netinkamos kontraceptinės priemonės pvz., kitoms problemoms spręsti tokioms kaip aknė). Todėl visų pirma būtų svarbu atmesti fiziologinio sutrikimo priežastis.

Psichologines priežastis galima įtarti, jei visgi seksualiai susijaudinate, bet itin vengiate kontaktų su vyrais. Netgi ir esant psichologinei priežasčiai ne visada ji gali būti atrasta. Daug svarbiau, ką Jūs norite nuveikti, kad savo seksualumą atrastumėte.

Panašu, jog norėdama susirasti vaikiną, kuris taip pat norėtų gyventi be intymių santykių, ketinate tiesiog pabėgti nuo problemos, ko tikrai nerekomenduoju daryti.

Pagalbos galite kreiptis į gydytoją seksologą ar psichoterapeutą.

 

Daugiau psichologės atsakymų rasite: Psichologė Reda Rizgelytė-Viskontienė 
Psichologės svetainė: Psichologiniskonsultavimas.lt

Turite klausimų? Reikia patarimų? Rašykite adresu: [email protected]

 

Komentarai (2)

x 2014-03-08 11:03
pritariu
x 2013-12-11 20:37
Psichologe kalba baisias nesamones. Toje merginoje problemos nera, problema yra visuomeneje, kuri jai bruka seksualuma kaip "normalu" dalyka, kuris turetu buti butinas ir be kurio gyventi negalima. Slykstu ! Mergina galbut ras vaikina, panasu i save, o gal jai visai ir nereikia vaikino...

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas