Sąnarių skausmas: priežastys ir kaip to išvengti

Sąnarių skausmas: priežastys ir kaip to išvengti

Su sąnarių skausmu susiduria labai daug žmonių. Tačiau tai toks dažnas reiškinys, jog retas, kuris susirūpina ir kreipiasi į specialistus pagalbos. Šeštadienį, laidoje „Sveikata.lt“ apie tai kalbėsime su „Kardiolitos klinikų“ gydytoja reumatologe Egle Tertelienė, kuri papasakos ne tik apie sąnarių skausmų priežastis, bet ir apie būdus, kaip jų išvengti.

 

Nors sąnarių skausmas dažnai siejamas su amžiumi, laidos pašnekovė teigia, jog visos ligos jaunėja ir su kai kuriomis galime susidurti gerokai anksčiau, negu manome: „Sąnarių skausmai dažnai atsiranda vyresniame amžiuje. Tačiau jei kalbame apie autoimuninės kilmės sąnarių ligas, jos dažniau pasireiškia jaunesnio ar vidutinio amžiaus žmonėms. Reumatoidiniu artritu gali susirgti bet kokio amžiaus žmonės, tačiau dažniausiai liga pasireiškia 30 – 50 m. amžiuje. Na, o osteoartrozė yra vyresnių žmonių liga, kuri gali prasidėti ir 50 metų amžiuje, tačiau dažniausiai serga 60 – 70 m. žmonės“.

 

Ar dėl suskaudusio sąnario reikia kreiptis į specialistus, signalizuoja pats organizmas. Svarbu yra įsiklausyti į jo siunčiamus įspėjimus: „Turbūt svarbiausi požymiai, kuriuos reikia vertinti, esant sąnarių skausmams, tai jų trukmė, provokuojantys veiksniai, progresavimas. Jei tai yra vieno sąnario skausmas, kuris užeina po didesnio fizinio krūvio ar padirbus sode, o simptomus nuslopina kelias dienas panaudoti tepalai, kompresai ar nesteroidiniai vaistai nuo uždegimo, greičiausiai tai nėra uždegiminės sąnarių ligos požymis. Tačiau, jei pradžioje atsiranda skausmas, vėliau sąnarys sutinsta, simptomai progresuoja, apima vis daugiau sąnarių, trunka kelias savaites, be žymesnio pagerėjimo epizodų, tuomet reumatologo konsultacija yra būtina“.

 

Kokios dažniausios skausmo priežastys? Ir kaip jų išvengti? Žiūrėkite jau šį šeštadienį, 9 val. 30 min. per TV3!

Komentarai

Ar žinote, kad...

Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.

Kitas faktas