Smogė itin stipri magnetinė audra: štai, kam ji pavojinga

Smogė itin stipri magnetinė audra: štai, kam ji pavojinga

Gruodžio 15 dieną prasidėjusi stipri, net 6 balų magnetinė audra nesitraukia ir tęsis iki gruodžio 20 dienos. Specialistai įspėja, kad magnetinio lauko pasikeitimai gali turėti neigiamos įtakos kai kurių pacientų sveikatai.

 

Teks pakentėti

 

Šiandien, gruodžio 18-ąją, magnetinio lauko aktyvumas sieks net šešis balus. Tokio paties stiprumo audra laikysis ir antradienį bei trečiadienį.

 

Prognozuojama, kad gruodžio 21 dieną, ketvirtadienį, aktyvumas sumažės iki keturių balų, tačiau gruodžio 22-ąją, penktadienį, vėl kils iki penkių balų, o vėliau vėl nukris iki keturių balų.

 

Primename, kad magnetinių audrų stiprumas pagal Kp indeksą vertinamas iki devynių balų. Kuo stipresnė audra – tuo didesnė tikimybė, kad jos poveikį pajus net ir sveiki žmonės. Vis dėlto, į šias audras kiekvienas reaguoja skirtingai – vieniems tokiomis dienomis sunku pakilti iš lovos, o kiti jaučiasi įprastai.

 

 

Gali pasireikšti nemalonūs simptomai

 

Magnetinės audros gali sukelti daugybę skirtingų simptomų, pavyzdžiui, galvos svaigimą ir skausmą,  pykinimą, silpnumą ir mieguistumą, padidėjusį kraujospūdį, raumenų ar sąnarių skausmus ir t.t.

 

Magnetinių audrų poveikį gali jausti tiek sveiki, tiek gretutinių ligų turintys pacientai, vis dėlto, didžiausia rizika kyla sergantiems lėtinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis, kovojantiems su migrena ar epilepsija – jiems reikėtų labiau saugotis magnetinių audrų.

 

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų.

 

Kaip apsisaugoti?

 

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

 

Kaip praneša europeantimes.news, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

 

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama kavą pakeisti žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį.

Komentarai