Gėlės – bene pati nuostabiausia namų puošmena. Juk žalia augalų spalva ramina centrinę nervų sistemą, o įvairiaspalviai žiedai tiesiog džiugina akį. Be to, garindami vandenį augalai drėkina orą.
Kad ir ką mes suvalgytume ar išgertume – galiausiai visa atsakomybė tenka kepenims. Todėl reguliariai tikrinti kepenų fermento kiekį kraujyje būtina visiems, net jeigu iki šiol nesiskundėte jokiais skausmais.
Narkolepsija – retai sutinkamas miego sutrikimas, kuris apibūdinamas kaip pasikartojantis, nekontroliuojamas staigus užmigimas esant įvairioms aplinkybėms (dirbant, šnekant, vairuojant).
Karpos – tai žmogaus papilomos viruso (ŽPV) sukeltos nepiktybinės išorinės odos ataugos, primenančios surandėjusius spuogelius. Bijoti karpų nereikia, nes jas sukeliantis virusas į gilesnius odos sluoksnius neprasiskverbia ir žalos nepridaro.
Regėjimo korekcijos akinių rinkimasis – labai rimtas dalykas. Netinkamas sprendimas gali akims padaryti didelę žalą.
Nuolat skubantis, daug laiko karjerai skiriantis žmogus labai dažnai ne tik netinkamai maitinasi, bet ir visiškai nesidomi tuo, ką geria. Siekdamas kuo daugiau atlikti darbų, jis pamiršta apie mitybą, dažnai dirba jausdamas alkį ar troškulį ir taip daro didelę žalą savo sveikatai. Kaip išlikti kuo ilgiau energingam ir darbingam? Atsigręžkime į j...
Žemas kraujospūdis – beveik tokia pat dažna problema, kaip ir per aukštas. Nors pasekmės ne tokios baisios, gyvenimo kokybė vis dėlto suprastėja. Kokių priemonių galima imtis?
Galvos skausmas... Kieno iš mūsų bent kartą gyvenime nebuvo palietusi ši problema? Manoma, kad galvos skausmo sukeliamas kančios ir nepatogumų pojūtis sulyginimas tik su danties skausmu.
Pagal Maslow piramidę, kuri nusako svarbiausius žmogaus poreikius, galime teigti, kad svarbiausias žmogaus gyvenime veiksnys yra jo sveikata. Mat būtent Maslow piramidės apačioje įsipaišę fiziologiniai poreikiai, tokie kaip kvėpavimas, maistas, sveikata (sveiki dantys, organizmas, savijauta).
Pasaulyje yra nemažai žmonių, kurie prisijungę „online“ kone kiaurą parą. Realaus gyvenimo jie praktiškai neturi, jo nepastebi. Kas jiems, kad lauke šviečia šilta pavasario saulė, kas, kad bunda gamta, arba atvirkščiai – krinta lapai, praeina ruduo ir prasideda žiema?
Žiemą mūsų organizmas stengiasi sukaupti kaip galima daugiau energijos, reikalingos kovoti su šalčiu. Nenuostabu, kad daugelis šiuo periodu valgo kaloringesnį maistą, ir, žinoma, priauga vieną kitą nereikalingą kilogramą...
Kad akis normaliai funkcionuotų, ji privalo būti nuolatos drėkinama. Šią funkciją atlieka ašarų plėvelė, sauganti rageną nuo išdžiuvimo. Jei akys staiga parausta, jas ima perštėti ar atrodo, kad jose pilna smėlio – tai pirmas signalas, kad akis paprasčiausiai išsausėjo.
Pažvelkime slapčiomis pro lango kampelį į kiekvienos šeimos rytą. Ir kaip gi jie prasideda? Dažnai su rytine kava, mažiau ar daugiau sočiais pusryčiais, gal net saldžiu desertu? Stop, stop, stop... Kažką praleidome! Kiekviena rytas turi prasidėti nuo pasirūpinimo savimi. Tokie aprašyti pusryčiai nėra labai sveiki ir ypač kenkia dantims. Užbėgant...
Dar senovės gydytojai nustatė, kad limfa teka limfagyslėmis, kurios, kaip ir kraujagyslėmis, išsiraizgiusios po visą mūsų organizmą. Limfagyslių galuose yra mazgai. Kam jie reikalingi?
Pasaulio Sveikatos Organizacijos duomenimis, apie 95 procentai planetos gyventojų yra herpeso nešiotojai – vadinasi, praktiškai kiekvienas mūsų esame užsikrėtę bent vienašio viruso atmaina.
Tikriausiai kiekvienas vaistus geriantis žmogus tiki, kad jie padės įveikti ligą. Deja, rezultatai toli gražu ne visada tenkina, ir kalti dėl to kartais būna ne vaistų gamintojai, o pats vartotojas, vartojantis vienu metu per daug įvairių vaistinių preparatų, tablečių ir lašų...
Kartais mums skauda galvą, kartais – kamuoja silpnumas. Imame dažniau sirgti, atrodo, kad organizmas nebekovoja su virusais. Visa tai – intoksikacijos požymiai
Kiekvienas žmogus sukurtas džiaugtis gyvenimu, o devyni dešimtadaliai jo laimės priklauso nuo sveikatos: ar darniai veikia organai ir visos sistemos, ar laisvi kanalai, kuriais cirkuliuoja skysčiai ir energija. Ypač mūsų sveikata priklauso nuo to, ar organizmas sugeba neutralizuoti ir pašalinti šlakus ir toksinus.
Miokardo infarktas ištinka, užsikimšus vainikinei širdies arterijai. Krešulys dažniausiai susidaro dėl aterosklerozės susiaurėjusioje arterijoje. Jei trombas nedidelis ir užtveria tik dalį kraujagyslės, susergama nestabilia krūtinės angina (kyla prieš infarktinė būklė) arba ištinka nedidelis širdies infarktas.
Daugelis iš mūsų miegą vis dar vertina kaip bereikalingą laiko švaistymą, ir sako: „Išsimiegosiu anapus“. Žinoma, šis straipsnis skirtas visai ne tam, kad kiti galėtų pateisinti savo tinginystę, tačiau kaip bepasuksi, miego reikšmė sveikatai tikrai didelė.
Kaulai yra organizmo kraujo gamykla. Kas sekundę kaulų čiulpai pagamina 3 milijonus raudonųjų kraujo kūnelių