Stebuklingo vaistų nuo pagirių, deja, dar niekas neatrado. O turbūt ir geriausias pasakymas būtų – reikia mažiau gerti. Ne visada taip pavyksta, ir kai jau taip atstinka, ieškome visų įmanomų būdų, kaip greičiau nusikratyti galvos skausmo, svaigimo ir pykinimo.
Kas susidūrė su astma, žino, kokia tai rimta ir sunkiai prognozuojama liga. Nenuostabu, kad sergantys ja pas gydytojus vaikšto kaip į darbą...
Visi puikiai žinome, kad namuose visi laidai turi būti sutvarkyti: nekyšoti, nekaboti, būti tvarkingi ir t.t. Tačiau nelaimių gali pasitaikyti visiems, todėl būtina žinoti, kaip elgtis, jei žmogų nukrato elektra.
Vėl susirgote ir niekaip negalite įveikti ligos? Kalti daktarai, išrašantys netinkamus medikamentus ir vaistininkės, dalijančios niekam tikusius patarimus? O ar pagalvojote, kad paprasčiausiai netinkamai vartojate vaistus?
Apie tai, kaip gera turėti sveiką stuburą, susimąstome tik tada, kai ima skaudėti. Be jo mes negalėtume nei sėstis už vairo, nei bėgioti ar vaikščioti (trumpai tariant, gyvenimas tikrai nebūtų visavertis). Pasirūpinti nugara reikia dar prieš pajuntant skausmus. Štai keli patarimai, kurie padės tai padaryti.
Kur nors išvažiuodami, žmonės palieka pilnus produktų šaldytuvus ir naiviai tikisi, kad per savaitėlę ar dvi su maisto atsargomis nieko baisaus nenutiks. Deja, toks požiūris gali sukelti rimtų sveikatos problemų.
D vitaminas, taip pat žinomas kaip „saulės vitaminas“, yra viena svarbiausių organizmui ir imunitetui būtinų medžiagų. Anksčiau buvo manyta, jog vitamino D funkcija tebuvo kaulų ir dantų struktūros stiprinimas išlaikant reikiamą fosforo ir kalcio santykį. Tačiau naujausi pasauliniai tyrimai parodė, jog vitamino D trūkumas yra tiesiogiai susijęs ...
Alkūnės be rimtos priežasties neskauda. Net jei esate viso labo kuklūs biuro tarnautojai, visą dieną praleidžiantys prie kompiuterio ekrano, suskaudus alkūnei susirūpinti vis tiek yra dėl ko. Anot reumatologų, priežasčių, dėl kurių gali kilti šio sąnario problemų, daugybė.
Liaudies išmintis byloja: rytas už vakarą protingesnis. Su tuo sutinka ir mokslininkai. Jų teigimu, miego metu per dieną surinkta informacija apdoromama, susisteminama ir perkeliama saugoti į ilgalaikę atmintį.
Apsilankymai pas stomatologą – brangus ir daug nervų kainuojantis „malonumas“. Kaip apsaugoti savo dantis, kad jie ilgiau išliktų sveiki? Kokių priemonių galima imtis? Kokių dalykų patartina vengti?
Pagrindinė pūslių atsiradimo priežastis – nudegimai ir odos nutrynimai. Jei skausmo nėra, pūslelės geriau neliesti ir nesistengti pradurti, nes jos paviršius saugo žaizdą nuo bakterijų, taip sumažindamas infekcijos riziką.
Bent po menkiausią apgamėlį galima rasti beveik ant kiekvieno žmogaus kūno. Būrėjos iš jų formos, dydžio ir atsiradimo vietos bando nuspėti ateitį, kai kurie žmonės juos vertina kaip seksualumo simbolį, na o dermatologai apgamėliuose pirmiausiai įžvelgia galimą pavojų.
Pirmą kartą šis susirgimas aprašytas 2640 m. pr. Kr. egiptiečių papirusuose. Hipokratas vadino tai ,,nevaikščiojančiųjų liga“ ir teigė, kad ja neserga moterys, eunuchai bei jaunuoliai, neturėję lytinių santykių. Kaip ji pasireiškia?
Tai, kad yra liga, vadinama cukriniu diabetu, žinoma daugeliui. Tačiau kol ji nepalietė ko nors iš artimųjų arba draugų, retas kuris rimčiau apie tai susimąsto. Tada kyla daugybė klausimų: iš kur atsirado ši liga? Ar buvo galima jos kaip nors išvengti?
Vidurių užkietėjimas – šioks toks tabu. Apie jį nepriimta kalbėti su aplinkiniais, nors tai gali tapti labai rimta problema ir visom prasmėm apkartinti žmogaus gyvenimą. Kiekvienas stengiasi šią bėdą įveikti pats, bandymų ir klaidų metodu ieškodamas paties geriausio sprendimo
Neaktyvus gyvenimo būdas, vitaminų trūkumas, nuolatinis stresas – visa tai pažįstama praktiškai kiekvienam ir neigiamai veikia širdies bei kraujagyslių sistemą. Kaip ją sustiprinti?
Trichinelės – tai mažytės kirmėlytės, kuriomis žmonės įprastai užsikrečia valgydami užkrėstą kiaulieną arba šernieną. Septintojo dešimtmečio pabaigoje, aštuntojo pradžioje trichineliozė kankindavo nemažai žmonių.
Insultas – tai viena iš pačių pavojingiausių širdies ir kraujagyslių sistemos ligų. Mirštamumas nuo jos labai didelis, tačiau statistika galėtų nebūti tokia baisi ir rodyti visai kitus rezultatus, jeigu nukentėjusiajam būtų galima laiku suteikti kvalifikuotą pirmąją medicininę pagalbą.
Šaltuoju metų laiku saulė Lietuvos horizonte žaidžia itin trumpai, todėl išvengti vairavimo tamsoje – sunkiai įmanoma misija. Kokie pagrindiniai tokio vairavimo iššūkiai, gajausi mitai ir kaip sau palengvinti pataria „Fielmann“ optometrijos specialistas Aivaras Daukantas.
Lietuviai yra skaitanti tauta. Tai rodo ir kasmet vis daugiau lankytojų sutraukianti Vilniaus knygų mugė. Tačiau net ir skaitant knygas reikia būti apdairiems. Specialistai vis garsiau kalba apie tai, kad lietuvių regėjimas sparčiai silpsta, o optikų duris varstančiųjų amžius dramatiškai jaunėja.
Lietuvoje kasmet užregistruojama per 100.000 sezoninio gripo atvejų.