Odontologija tampa skaitmenine

Odontologija tampa skaitmenine

Tvarkant sugedusį dantį, odontologai siūlo karūnėles, plombas tam, kad atkurtų sugadintą dantį. Taip pat tam, kad ne tik sutvarkytų dantį, bet ir tam, kad atstatytų pirminę danties formą ir išvaizdą.

Tradicinis vainikėlio uždėjimo metodas, kai specialiu modeliu padaromas reikiamas maketas, gaminama karūnėlė. Karunėlė gali būti gaminama vietoje, pačioje odontologijos klinikoje Vilniaus mieste ar specialioje laboratorijoje. Tai priklauso nuo to, kokio vaininikėlio reikia ir kokios medžiagos tam naudojamos.

Sudėtingesnio vainikėlio uždėjimui, kur karūnėlė gaminama laboratorijoje, prireikia bent dviejų vizitų, nes tik antrame vizite odontologijos klinikoje, būna pagamintas vaikinikėlis, tad tenka lankytis dar sykį.

Pastarieji keleri metai leido dar sparčiau vystytis odontologijos klinikose naudojamoms technologijoms. Dėl šios priežasties gerokai patobulėjo ir vainikėlių gydymo metodai. Moderniausi metodai leidžia jau per vieną vizitą įtaisyti vaikinėlį paciento dantyje. Taikomas kompiuterinis modeliavimas ir specialios programos (CAD / CAM technologija), todėl karūnėlė pagaminama ir įtaisoma ner per vieną vizitą odontologijos klinikoje.

Odontologijos medicinos sritis tampa vis modresnesnė ir labiau skaitmeninė. CAD / CAM technologija pati pasiūlo karūnėlės gamybos modelį. Veikimo principas labai paprastas. Užtenka vos pridėti specialią filmavimo kamerą prie danties ir kompiuterio ekrane rodomas pasiūlytas karūnėlės modelis. Visa prcedūra gali būti atlikta per mežiau nei pora valandų.

CAD / CAM odontologijos technologija nėra vienintelė skaitmeninė priemonė šiuolaikinėje odontologijoje.

Modernios, skaitmeninės priemonės taikomos ir kitokiems gydymo būdams kaip:
• Skaitmeninis rentgenas. Su įprastu rentgenu palyginus, tai yra modernesnis ir šiuolaikiškesnis metodas patikrinti dantų būklę, nes gaunama aiškesnis vaizdas. Taip pat šis metodas skleidžia mažiau radiacijos.
• Skaitmeninis protezavimas. Tai protezo skaitmeninis modelis, kuris leidžia tiksliai, gražiai pagaminti protezus. Taip pat tai puiki priemonė netekus/pametus protezus, juos lengvai atkurti visiškai tokius pat analogiškus.
• Kaulų skaitmeninė tomografija, kuri leidžia dar tiksliau ir sėkmingiau nustatyti burnos ertmės
būseną, aptikti ankstyvuosius dantų gedimo požymius. Šis skaitmeninis metodas taip pat yra modernesnis ir tikslesnis nei įprastas rentgenas.

Odontologijos modernizacija ir skaitmenizacija vystėsi dar prieš 20 - 25 metus, tačiau šių dienų išradimai yra žymiai tikslesni ir jau išbandyti laiko, todėl paprastėja gydymo procesas odontologui, o žmogus greičiau gali džiaugti gera sveikata.

Komentarai (2)

Linas 2014-04-12 21:42
Super, kad technologijos taip tobulėja. :)
Silva 2014-04-09 17:00
Vis modernesnė tampa medicina.