Nosies praplovimai namų sąlygomis

Nosies praplovimai namų sąlygomis

Peršalimo ligomis esame sirgę tikrai visi.  Ir tikriausiai visi puikiai prisimename, kaip kankinomės negalėdami prakvėpuoti pro užgultą nosį. Jei norite apsisaugoti nuo peršalimo ligų, tuomet profilaktikai rinkitės nosies praplovimo procedūras.

Priemonės nosies praplovimui

Praplauti galima švirkštu arba paprastu arbatos užplikymui skirtu arbatinuku. Yra ir specialių priemonių, kurios parduodamos vaistinėje kartu su vaistais. Pasirinkti priemonę reikėtų individualiai, tą, kuri jums sukelti mažiausią diskomfortą.

Saugumo dėlei su spaudimu plauti nosį galima tik suaugusiems žmonėms. Vaikų kvėpavimo takai būna dar ne iki galo susiformavę, todėl jiems praplovinėti nosį geriau su arbatinuku.

Pats paprasčiausias nosies praplovimo būdas – paėmus paprastą klizmutę ar švirkštą (be adatos), įkišti antgaliuką į vieną nosies šnervę ir, pasilenkus virš kriauklės, įšvirkšti tirpalo. Jeigu kvėpavimo takai neužsikimšę, tai tirpalas turėtų praeiti pro nosiaryklę ir išbėgti per kitą šnervę. Dalis tirpalo gali išbėgti ir per burną, kadangi dalis patenka ir į gerklę. Tai būtų teisingas praplovimas. Galbūt iš pirmo karto viskas pavyks ne taip sklandžiai kaip aprašyta. Tačiau, kai išmoksite atsipalaiduoti, jūs lengvai galėsite pilti skystį į vieną šnervę, o jis tvarkinga srovele išbėgs per kitą.

Kuo praplovinėti?

Vaistinėse šiai dienai yra didelė pasiūla vaistinių preparatų viršutinių takų praplovimui. Visų šių preparatų sudėtyje yra izotoninis tirpalas. Tai vienas iš fiziologinių tirpalų, kurio osmosinis spaudimas lygus osmosiniam žmogaus kraujo spaudimui. Vaistinėse taip pat siūlomi vaistiniai preparatai jūros vandens pagrindu.

2 psl. »

Komentarai (2)

Ieva 2012-02-08 22:26
Galima plauti ir su paprastu virintu vandeniu. Tikrai nebūtina pirkti :)
Saule 2012-02-08 13:52
Man regis geriausia nusipirkti vaistinėje jūros vandens. Kainuoja apie 20 lt bet ilgam užtenka