Ši keista nuotrauka internete atsidūrė visai neseniai, bet ji jau spėjo sukelti daug ginčų, ją apipynė gandais. Atrodo ji, žinoma, ne visai įprastai, tačiau jos tikroji istorija bus artima daugeliui moterų.
Mūsų šalyje, kaip rodo Lietuvos osteoporozės fondo duomenys, šia liga serga 200-250 tūkst. žmonių arba 10-12 proc. šalies gyventojų. Moterims jos rizika net 6 kartus didesnė, negu vyrams. Ką dar apie ją reikia žinoti?
Krūties vėžys kasmet nusineša daugybę gyvybių. Ši klastinga liga yra dažniausia moterų mirčių nuo vėžio formų priežastis, bet kuo anksčiau liga diagnozuojama, tuo didesnė tikimybė pasveikti.
Gamta, apdovanojusi moterį nuostabiu kūnu, gebančiu suteikti pasauliui gyvybę, natūraliai pasireiškia įvairiomis fiziologinėmis būsenomis. Menstruacijos (mėnesinės), kaip natūralus fiziologinis reiškinys vaisingo amžiaus moterims, cikliškai pasikartojantis vidutiniškai kas 4 savaites, nūdienoje neretai tampa iššūkiu. Kaip ir visa, kas natūralu, ...
Daugeliui dailiosios lyties atstovių turėtų būti pažįstama ši būsena: ašarojimas dėl menkiausio dalyko, vieną minutę jaučiamas laimės, kitą – pykčio proveržis, slegianti įtampa ar nuovargis ir galiausiai kankinantys spazminiai skausmai. Naujausi duomenys konstatuoja, kad net septynios iš dešimties Lietuvos moterų prieš menstruacijas ir jų metu p...
Širdies ir kraujagyslių ligas įprasta laikyti vyrų problema. Tačiau moterims jų grėsmė – ne ką mažesnė. Ją sumažinti galima tik pakeitus kai kuriuos įpročius.
Net 72 procentai 18-40 metų amžiaus Lietuvos moterų prieš menstruacijas ir jų metu patiria priešmenstruacinio sindromo simptomus. Remiantis naujausiais duomenimis, septynioms iš dešimties Lietuvos moterų šie simptomai trukdo gyventi visavertį kasdienį gyvenimą - 43 procentai moterų teigia, kad dažnai jaučia varginančius simptomus. Net 23 procent...
Krūtų ir (arba) spenelių pienligė gali sukelti stiprų skausmą tiek spenelyje, tiek visoje krūtyje. Jeigu liga nėra laiku ir tinkamai gydoma, šis skausmas gali būti priežastimi anksti nustoti maitinti kūdikį krūtimi.
Yra daugybė būdų, padedančių sumažinti diskomfortą „tomis“ dienomis. Vienas iš jų – mitybos pakoregavimas.
Tinkama būsimosios mamytės mityba yra itin svarbi – ypač tais atvejais, kai nėštumą komplikuoja lėtinės ligos. Ką gali patarti gydytojas?
Ko gero nesutiktume moters, kuriai karts nuo karto neiškiltų intymių klausimų, į kuriuos norėtųsi gauti atsakymus. Žinoma, esant rimtesnei situacijai, reikėtų kreiptis į savo gydytoją, tačiau kiekvieną kart nebėgsi gi pas ginekologą, o ir kartais būna nepatogu klausti.
Priešmenstruacinis sindromas (trumpiau – PMS) – problema, su kuria taikstosi daugelis dailiosios lyties atstovių. Kad ir kokia nerimta ji atrodytų iš pirmo žvilgsnio, tenka pripažinti, kad nemažos dalies moterų gyvenime tas nelemtas sindromas groja pirmuoju smuiku. Ką daryti?
Gimdymas vandenyje nėra naujas dalykas. Kaip jis vyksta, kokie jo privalumai ir trūkumai? Ką apie tokį gimdymo būdą reikia žinoti?
Kiekvieno žmogaus mitybos poreikiai kinta priklausomai nuo amžiaus ir lyties. Kokių produktų vertėtų į savo racioną dažniau įtraukti dailiosios lyties atstovėms, norinčioms išlikti sveikoms ir energingoms?
Kiekviena moteris yra individuali, vienintelė ir nepakartojama, tad ir jos nėštumo simptomai gali skirtis. Vienos pajunta, kad laukiasi, jau pirmąją savaitę, kitoms tenka luktelėti ilgiau, o trečios iš viso nepastebi jokių pokyčių (o gal tiesiog neatkreipia į juos dėmesio)?
Ne veltui XX amžius buvo pramintas „alergijos amžiumi“.... Nuo 1950-ųjų sergančių alerginėmis ligomis (pavyzdžiui, alerginiu dermatitu, rinitu, sinusitu, bronchine astma, alergija žiedadulkėms ir tam tikriems maisto produktams bei vaistams) kas dešimtmetį padaugėja 10 proc.
Anot statistikos, 15–20 % visų nėštumų baigiasi persileidimu – dažniausiai tai nutinka tada, kai moterys dar nė nenumano, kad laukiasi.
Antra straipsnio apie moterims naudingas vaistažoles dalis
Moteris vargina įvairūs negalavimai, tačiau daugelį jų įveikti galima natūraliais vaistais.
Šaltuoju metu laikotarpiu stebimas didesnis ne tik peršalimo ligų, bet ir makšties susirgimų skaičius. Peršalus dažnai tenka naudoti antibiotikus, po kurių prasideda grybelinis makšties uždegimas. Kaip tai susiję?
Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.