Vasaras – sunkus metas sporto klubams. Lankytojų ženkliai sumažėja, nes pastarieji čia mieliau ateina šaltuoju sezonu, o šiltuoju mieliau renkasi kitą, nesportinę veiklą. Pasirodo, be reikalo. Europos kultūrizmo čempionas Deividas Dubinas atskleidžia 5 priežastis, kodėl nereikėtų pamiršti sporto treniruočių ir vasarą:
Nesvarbu, kokiame „technikos ir progreso“ amžiuje mes gyvename – daugelis iš mūsų kasdien susiduria su mitais ir klaidingais įsitikinimais. Norite būti sveikesni ir gyventi kokybiškiau? Pamirškite šiuos mitus!
Nugara – tai viena iš pažeidžiamiausių kūno dalių, ypač tiems, kurie dirba sėdimą darbą, kilnoja sunkumus ir dažnai pakliūna į skersvėjį. Naivu manyti, kad išgėrus vaistų arba prisidėjus šildyklę negalia atsitrauks. Tai tik greitoji pagalba, tačiau šios priemonės neišsprendžia pačios problemos. Nuskausminti nugarą ir ją pagydyti galima reguliari...
Rytų kultūra į mūsų pasaulį atnešė šiek tiek kitokią nei įprasta sportinę mąstyseną. Kitaip tariant, iš jų perėmėme ne vien fizinio sporto praktiką, o galimybę sportuojant sujungti kūną ir sielą.
Štai koks paradoksas: kuo mums daugiau metų, tuo labiau vertiname jaunystę ir iš visų jėgų stengiamės ją sulaikyti. Tik Bridžita Bardo gali sau leisti sakyti: „Aš niekada nesiskirsiu su savo raukšlėmis, nes man jos labai brangiai kainavo“.
Dar prieš kurį laiką baiseino nauda tiek sveikiems, tiek sergantiems žmonėms nekėlė jokių abejonių: maži vaikai ir nėščios moterys, paaugliai ir senukai, sergantieji neurologiniais sutrikimais ir turintys problemų su kaulais bei raumenimis – visiems buvo rekomenduojamas baseinas.
Dažnai pamirštame, kad turime rūpintis ne tik savo kūno, bet ir proto gerove. Joga yra tas kelias, kuris moko, kaip suvienyti kūną ir protą, atrasti sielos ramybę, išmokti kontroliuoti mintis ir rasti laimę savyje, o ne išoriniuose dalykuose.
Nors aktyvus lytinis gyvenimas teikia ne tik malonumą, bet ir naudą, šį kartą kalbame ne apie tai. Mankšta lovoje – tai pats prabudimo procesas (deja, daugeliui labai nemalonus ir nemėgstamas).
Akrobatinė joga – įdomus ir gana populiarus reiškinys, apimantis tradicinę jogą ir akrobatikos elementus. Siūlome pažiūrėti šį vyro ir žmonos video – vaizdas neįprastas, bet išties užburiantis ir įkvepiantis!
Norite padailinti taliją? Atsibodo dietos? Išbandykite šiuos kvėpavimo pratimus – bandžiusiųjų teigimu, vos per 2-3 dienas liemens apimtis gali sumažėti net 4 cm!
Jeigu skaitydami šią eilutę prisimintumėte dešimt savo pažystamų, draugų arba artimųjų, didelė tikimybė, kad aštuoniems iš jų teko patirti nugaros skausmą arba keliems iš jų nugarą skauda ir dabar.
Didesnių ar mažesnių problemų su stuburu turi beveik kiekvienas žmogus, tik ne visi tai pastebi. Ir tikrai nėra ko stebėtis, nes stuburui skiriame labai mažai dėmesio: persitempiame dirbdami sode, tvarkydamiesi namus, o labiausiai – neteisingai kilnodami sunkius daiktus.
Gražesnė figūra – tikrai ne vienintelis kasdienių pasivaikščiojimų privalumas. Reguliarus vaikščiojimas taip pat padeda sumažinti cholesterolio kiekį kraujyje, riziką susirgti antrojo tipo diabetu, taip pat stiprina kaulus ir gerina kraujotaką.
Statistika rodo: vis daugiau žmonių priauga antsvorio. Kol vieni saujom ryja liekninamąsias (ir dažniausiai ne itin veiksmingas) tabletes, kiti mina parkų takelius.
Tai, kad reguliarus fizinis krūvis yra naudingas, žino daugelis, tačiau šios žinios būna labai abstrakčios, todėl motyvacijos mankštintis neretai pritrūksta. Kokie gi yra sporto privalumai?
Įkvepiantis video apie tai, kad niekada negalima pasiduoti.
Jei dirbate biure prie kompiuterio po 8–12 valandų per dieną ir neturite sąlygų pasivaikščioti taip dažnai, kaip norite, galite nemačiomis pasimankštinti. Šie pratimai padės sumažinti nuovargį, išvengti nugaros skausmo, pagerinti bendrą savijautą, nuotaiką ir darbingumą.
Visi mes puikiai žinome, kad reguliarus fizinis aktyvumas yra labai naudingas, tačiau kaip save motyvuoti, kaip prisiversti sportuoti? Kodėl rytais taip sunku padaryti paprasčiausią mankštelę, kodėl apleidžia noras savaitgaliais pabėgioti parke ar nueiti į sporto klubą?
Niekam nėra paslaptis, kad daugelis žmonių rudens labai nemėgsta – omenyje turime ne tik mokinukus ir studentus, kuriuos taip sunku rytais išversti iš lovos, bet ir tuos, kuriems mokslo metai jau seniai liko praeityje. Ir nieko nuostabaus – juk manoma, kad šis metų laikas yra depresyvus; dienos trumpėja, o ir orai dažniausiai taip pat nebedžiugi...
Bėgimui tapus madingu reiškiniu, daugelis jau spėjo pamiršti, kad be specialaus pasirengimo ir žinių tai gali tapti nemalonių skausmų ar rimtesnių traumų priežastimi.
Knarkimo problemos nekankina kosmonautų. Nesvarumo būsenoje išnyksta ne tik ši, bet ir kitos su miegu susijusios problemos.