Paprastai labiausiai rūpinamasi probleminėmis zonomis, kuriose kaupiasi riebalai: pilvu, klubais, sėdmenimis. Tačiau negalima pamiršti ir apie nugarą – be pratimų jos raumenims jūsų treniruotės nebus visavertės.
Specialistų teigimu, jie nepailsdami aiškintų, kaip reabilituotis po smulkių nugaros traumų, kurias šiltuoju metų laiku patiriame nuolat – dažniausiai plėšydamiesi sode ir darže, – jei tik į jų žodžius nors kažkas įsiklausytų. Tačiau mes – išdidi tauta, ir gydytis pirmiausiai bandome patys: jei paskausta nugarą, darome išvadą, kad reikia miegoti...
Nugaros skausmai – labai paplitęs negalavimas, su kuriuo tenka susidurti net 8 iš 10 žmonių. Tačiau yra daugybė būdų išvengti šios problemos. Patys efektyviausi – reguliariai atliekami pratimai ir pilvo preso treniravimas, taip pat elementarių taisyklių laikymasis.
Po 8–10 valandų per dieną sėdimą darbą dirbantiems žmonėms tenka kentėti nugaros ir kaklo skausmus. Sumažinti diskomforto kartais nepadeda net reguliarios treniruotės sporto salėje. Ką daryti tokiu atveju?
Per dieną vidutiniškai pakreipiame kaklą apie 600 kartų. Tai, kad ši kūno dalis atlieka daugybę funkcijų ir turi pakelti fizinį krūvį, daro ją pažeidžiamą. Nenuostabu, kad kartais išorės veiksniai ir įvairios ligos neigiamai paveikia mūsų savijautą.
Per trumpą laiką iš apvalaus žmogaus negalima padaryti liekno, tačiau per 14 dienų atsikratyti pilvo – tikrai realu. Tereikia laikytis kelių taisyklių.
Sėdimas darbas ir pasyvus gyvenimo būdas turi nemalonių pasekmių – pavyzdžiui, dėl nuolatinės raumenų įtampos vargina nugaros, sprando, pečių ir net galvos skausmai. Kad jų išvengtumėte, skirkite 10 minučių mankštai – labai tikėtina, kad ji netgi atstos jums puodelį stiprios kavos!
Vaikystėje mūsų energija liejosi per kraštus, tačiau metams bėgant net ir įprastos užduotys ima reikalauti daugiau laiko ir jėgų. Rasti minutėlę laiko treniruotėms vis sudėtingiau, tačiau palaikyti gerą formą svarbu – juk jeigu atleisite vadeles, vėliau sveikatos problemų neišvengsite...
Celiulitas – tai struktūriniai riebalinio audinio pakitimai, susiję su tam tikrais organizmo sutrikimais, arba paprasčiau tariant – nelygi ir banguota oda, daugelio tiesiog vadinama „apelsino žievele“. Su šiuo sveikatai nekenkiančiu, tačiau estetiškai nemaloniu reiškiniu susiduria apie 90 % moterų ir netgi dalis vyrų.
„Nepaisant to, kad sporto klubai perpildyti, lietuviai juda per mažai“, konstatuoja judesio treneris Rokas Bakstys, geriau žinomas kaip Rokas Move. Anot jo, kasdienio judėjimo, kai vykstame į darbą, tvarkomės namuose, vedžiojame šunį, net nereikėtų laikyti tikraisiais efektyviais judesiais – mat judesys prasideda tada, kai jis neleidžia raumenis...
Lietuvoje iš tūkstančio gyventojų nuo gripo pasiskiepija vidutiniškai 30 asmenų, Latvijoje - 65, Estijoje – 52 asmenys. Tuo tarpu JAV tūkstančiui gyventojų tenka net 250 pasiskiepijusių, Europoje vidutiniškai – 177.