Per dieną vidutiniškai pakreipiame kaklą apie 600 kartų. Tai, kad ši kūno dalis atlieka daugybę funkcijų ir turi pakelti fizinį krūvį, daro ją pažeidžiamą. Nenuostabu, kad kartais išorės veiksniai ir įvairios ligos neigiamai paveikia mūsų savijautą.
Per trumpą laiką iš apvalaus žmogaus negalima padaryti liekno, tačiau per 14 dienų atsikratyti pilvo – tikrai realu. Tereikia laikytis kelių taisyklių.
Sėdimas darbas ir pasyvus gyvenimo būdas turi nemalonių pasekmių – pavyzdžiui, dėl nuolatinės raumenų įtampos vargina nugaros, sprando, pečių ir net galvos skausmai. Kad jų išvengtumėte, skirkite 10 minučių mankštai – labai tikėtina, kad ji netgi atstos jums puodelį stiprios kavos!
Vaikystėje mūsų energija liejosi per kraštus, tačiau metams bėgant net ir įprastos užduotys ima reikalauti daugiau laiko ir jėgų. Rasti minutėlę laiko treniruotėms vis sudėtingiau, tačiau palaikyti gerą formą svarbu – juk jeigu atleisite vadeles, vėliau sveikatos problemų neišvengsite...
Celiulitas – tai struktūriniai riebalinio audinio pakitimai, susiję su tam tikrais organizmo sutrikimais, arba paprasčiau tariant – nelygi ir banguota oda, daugelio tiesiog vadinama „apelsino žievele“. Su šiuo sveikatai nekenkiančiu, tačiau estetiškai nemaloniu reiškiniu susiduria apie 90 % moterų ir netgi dalis vyrų.
„Nepaisant to, kad sporto klubai perpildyti, lietuviai juda per mažai“, konstatuoja judesio treneris Rokas Bakstys, geriau žinomas kaip Rokas Move. Anot jo, kasdienio judėjimo, kai vykstame į darbą, tvarkomės namuose, vedžiojame šunį, net nereikėtų laikyti tikraisiais efektyviais judesiais – mat judesys prasideda tada, kai jis neleidžia raumenis...
Jei jūsų sportiniai bateliai jau kurį laiką dūli spintoje ar tiesiog renka dulkes kur nors kampe – jūs tokie ne vieni. Kaip rodo sporto klubų statistika, šiltuoju metų laiku narystės nėra nutraukiamos, tačiau aktyvių klientų tikrai sumažėja (ypač penktadienio vakarais ir savaitgaliais).
Vasarą norėdami padailinti kūno formas daugelis suskumba intensyviai sportuoti. Tačiau medicinos mokslų daktarė, gydytoja dietologė Edita Gavelienė teigia, kad pasirinkus fizinį krūvį ir atitinkamą mitybą, šią sveiką gyvenseną reikėtų išlaikyti ištisus metus, o ne tik ruošiantis atostogoms.
Kineziterapeutai Daniel Lima ir Eglė Kačinskaitė pataria, kaip nepervargti visą dieną sėdint prie vairo, ir siūlo keletą naudingų ir paprastų pratimų, kurie pravers bet kur – tiek ilgai sėdint darbe, tiek ir ilgose kelionėse.
Pavasarį tradiciškai padaugėja pradedančių bėgioti, minti dviratį, parkus užplūsta riedutininkai bei kiti aktyvaus sporto mėgėjai. Jei kai kuriems užtenka tik prisiminti turėtus įgūdžius ir atgauti formą, tai kiti pasiryžta savo gyvenimo būdą koreguoti iš esmės ir dažnai neapskaičiuoja savo jėgų – draudikų statistika rodo, kad šiuo metų laiku iš...
„Jei negali judinti kojų ar rankų, judink bent jau blakstienas – bet nepasiduok“, – sako plaukikas Edvardas Blaškevičius. Jis puikiai supranta, ką reiškia būti įkalintam gipse ir nežinoti, ar dar kada galėsi vaikščioti.
„Pamenu, kai dar prieš 4–5 metus grupinėse treniruotėse pamatyti vaikiną buvo išties retas vaizdas. Merginos lankė lėtesnio tempo treniruotes ir retai salę palikdavo sukaitusiais, raudonais veidais. Evoliucionavo įvaizdis – žmonės laisvėja, jiems mažiau rūpi įvaizdis“, – džiaugiasi grupinių treniruočių treneris Mantas Garlauskas. Tiesa, dabar iš...
Sėdimą darbą dirbantys žmonės puikiai žino nemalonų pojūtį dienos pabaigoje – nugara kaip surakinta, skauda raumenis, sunku pasukti kaklą. Gydytojams vis garsiau kalbant, kad sėdimas darbas yra šiuolaikinių žmonių epidemija, tai iliustruoja ir sveikatos draudimo sumos, vis dažniau išleidžiamos stuburo ir sprando, venų ligų, kraujotakos sutrikimų...
Salina Hudak suka lanką jau daugiau kaip 2 metus. Per tą laiką ji pasikeitė neatpažįstamai, ir pripažįsta, kad be lanko nebeįsivaizduoja savo gyvenimo. 80 kg svėrusi mergina per 5 pirmus mėnesius, be jokių dietų ir alinančių treniruočių, vien sukdama lanką numetė 31 kg. Siūlome pažiūrėti jos transformaciją!
Vienos iš Kinijos pradinių mokyklų direktorius savo asmeniniu pavyzdžiu parodė, kad fizinis aktyvumas – daug smagesnis ir naudingesnis laisvalaikio leidimo būdas, negu žaidimai kompiuteriu ar telefonu. Jis išmoko šokti pats ir to paties išmokė pradinukus. Dabar pertraukų metu galima pamatyti štai tokį vaizdelį... Ką manote?
Daugelis iš mūsų dirba sėdimą darbą. Nuolat palenktas kaklas išprovokuoja slankstelių disfunkciją (šie pakitimai atsiranda todėl, kad mes, tam tikru kampu palenkę galvą, ilgai žiūrime į kompiuterio, planšetės ar telefono ekraną). Bėgant laikui gali prasidėti lėtiniai pečių, kaklo ir galvos skausmai. Kaip su tuo kovoti ir ką reikėtų žinoti?
Nė vienas sportininkas nėra apsaugotas nuo traumų ir nesėkmių, tačiau šiems gimnastams pasisekė – jų pasirodymai baigėsi laimingai. Galima tik stebėtis greita šių žmonių reakcija ir profesionalumu – jų sugebėjimas taip meistriškai išsisukti iš sudėtingų situacijų išties vertas pagarbos.
Išskleistų plaučių paviršiaus plotas sudarytų 80 kvadratinių metrų. Tai maždaug pusė krepšinio aikštelės ploto