Kaip įveikti nugaros ir kaklo skausmus? Keli naudingi pratimai

Kaip įveikti nugaros ir kaklo skausmus? Keli naudingi pratimai

Po 8–10 valandų per dieną sėdimą darbą dirbantiems žmonėms tenka kentėti nugaros ir kaklo skausmus. Sumažinti diskomforto kartais nepadeda net reguliarios treniruotės sporto salėje. Ką daryti tokiu atveju?

Kad atsikratytumėte skausmo, reikia nepamiršti labai paprastos, tačiau svarbios taisyklės: kas dvi ar pusantros valandos būtina daryti 5 minučių trukmės pertrauką, o dar geriau – atlikti kelis nesudėtingus raumenų tempimo ir atpalaidavimo pratimus, pavyzdžiui:

 

  • Galvos lenkimas. Pratimą galima atlikti tiek stovint, tiek sėdint. Palankstykite galvą į šonus, pirmyn ir atgal.
  • Išsirietimas. Sėdėdami krėsle kaip galima labiau išlenkite liemenį, atloškite galvą. Vieną ranką laikykite ištiestą, o kitą – sulenkite krūtinės lygyje arba įsikibkite ja į parankę. Pabūkite tokioje pozoje 15–20 minučių ir grįžkite į pradinę padėtį (pakartokite 2–3 kartus kiekvienai pusei).
  • „Kabėjimas“ žemyn galva. Kojos – pečių plotyje. Iš pradžių pasitempkite visu korpusu į viršų, o tada – pasilenkite ir siekite rankomis kojų pirštų. Pastovėkite pasilenkę apie 20–30 sekundžių, pajuskite, kaip įsitempia ir atsipalaiduoja nugaros, strėnų, klubų ir kojų raumenys.
  • Viena ranka įsikibkite į ką nors stabilaus, kita palaikykite sulenktą per kelį ir pritrauktą prie liemens koją apie 20–30 sekundžių (pakartokite po 2–3 kartus kiekvienai kojai).
  • Kojos – pečių plotyje, viena ranka – ant liemens. Kaip galėdami labiau pasilenkite į šoną, laisvąją ranką tempdami į tą pačią pusę. Po 15–20 sekundžių grįžkite į pradinę padėtį (kartokite po 2–3 kartus abiems pusėms).
  • Kairę koją pastatykite į priekį, dešinę – atgal. Rankas laikykite atvirkščiai, t. y. kairę atgal, o dešinę – į priekį. Pasisukite į šoną 90 laipsnių kampu, palaukite 15–20 sekundžių ir grįžkite į pradinę padėtį (kartokite po 2–3 kartus kiekvienai pusei).
  • Vieną koją atkiškite į priekį, kitą pastatykite už jos. Šiek tiek atlošę galvą kelkite rankas ir kūną aukštyn. Po 10–15 sekundžių grįžkite į pradinę padėtį ir pakeiskite kojas. Pakartokite po 2–3 kartus kiekvienai pusei.

Komentarai (2)

Natalija 2015-01-04 00:15
Achiu, labai naudinga!
Irena 2013-01-19 19:27
Aciu jums.Nuotaikingi pratimukai.

Ar žinote, kad...

Vienas britų žurnalas yra paskelbęs atlikto eksperimento duomenis, kurio metu nustatyta, kad moteris, gyvenusi 50 metų santuokoje su knarkiančiu vyru, praranda 4-erius metus miego.

Kitas faktas