15 minučių sporto kasdien – 3 metais ilgesnis gyvenimas

15 minučių sporto kasdien – 3 metais ilgesnis gyvenimas

Vos 15 minučių aktyvios veiklos kiekvieną dieną gali prailginti jūsų gyvenimą 3 metais – būtent tokias džiugias išvadas padarė Taivano mokslininkai. Taip pat jie tikina, kad šie skaičiai tinka absoliučiai visiems žmonėms.

“Vyrams ir moterims, seniems ir jauniems, rūkantiems, sergantiems ir sveikiems. Gydytojai turėtų atkreipti dėmesį į mūsų universalų sveikatingumo metodą” - pasakojo tyrimo vadovas.

Taivano mokslininkai trylika metų stebėjo 416 000 Taivano gyventojų. Visi tyrime dalyvavę žmonės nurodydavo savo sveikatos būklę ir fizinio aktyvumo lygį. Išsamiai išanalizavus visus gautus duomenis ekspertai padarė išvadą, kad 15 minučių sporto idealiai tinka absoliučiai visiems žmonėms. Be to, anot jų, būtent tokia sporto trukmė padeda 10 procentų sumažinti susirgimo vėžiu tikimybę.

Tokias išvadas mokslininkai padarė po to, kai išstudijavo šiuolaikines terapeutų rekomendacijas. Gydytojai mankštintis rekomenduoja 30 minučių, 5 dienas per savaitę. Tingūs žmonės šiomis rekomendacijomis vadovaujasi tik kurį laiką, o vėliau sportą aplamai pamiršta. Todėl Taivano mokslininkai nusprendė šį laiką sutrumpinti iki 15 minučių, tačiau sportuoti ne 5, o 7 kartus per savaitę.

Anot jų, tokia sporto trukmė yra optimali visiems žmonėms, o sportuoti galima įvairiais būdais. Tie, kurie nemėgsta specialių sporto pratimų, gali tiesiog pasivaikščioti greitu žingsniu ar paplaukioti vandenyje.

Komentarai (1)

Renata 2019-02-06 20:48
tik 3 metais ilgesnis........

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas