Naujausi tyrimai: štai, kaip prailginti gyvenimą vos per 20 minučių

Naujausi tyrimai: štai, kaip prailginti gyvenimą vos per 20 minučių

Daugelis šiuolaikinių žmonių gyvena pakankamai sėslų ir fiziškai pasyvų gyvenimą, o to pasekoje kyla daugybė sveikatos sutrikimų. Naujausi tyrimai atskleidė, kad norint gyventi ilgą ir kokybišką gyvenimą, sportui vertėtų skirti bent 20 minučių per dieną.

 

Patogu, bet ar sveika?

 

Į darbą vykstate automobiliu, biure sėdite prie kompiuterio, grįžę namo atsipalaiduojate ant minkštos sofos prie televizoriaus, o dieną baigiate lovoje su knyga? Nesijaudinkite, taip atrodo daugelio šiuolaikinių žmonių gyvenimas.

 

Mažas fizinis aktyvumas gali pasirodyti komfortabiliu sprendimu skubančiame pasaulyje, vis dėlto, medikai turi blogų žinių. Tyrimais nustatyta, kad ilgas sėdėjimas yra susijęs su įvairiomis sveikatos problemomis – demencija, nutukimu, ankstyva mirtimi ir daugybe kitų negalavimų.

 

Pakanka vos 20 minučių per dieną

 

Britų sporto medicinos žurnalas publikavo naują tyrimą, kuriame teigiama, kad norint apsaugoti sveikatą, visai nebūtina valandų valandas prakaituoti sporto salėje.

 

Tyrimas atskleidė, kad vidutinio amžiaus žmonės, kurie ilgai sėdi, gali sumažinti ankstyvos mirties riziką kasdien mankštai skirdami vos 20 minučių.

 

Tyrėjų grupė nustatė, kad kasdienis fizinis aktyvumas vyresniems nei 50 metų žmonėms pailgina gyvenimą, nepriklausomai nuo to, kiek laiko jie praleidžia sėdėdami. Žinoma, sportui galima skirti ir daugiau laiko. Pasirodo, kad kuo daugiau fizinių pratimų per dieną atliksite, tuo mažesnė bus mirties rizika.

Komentarai