Kaip palaikyti gerą fizinę formą

Kaip palaikyti gerą fizinę formą

Gera fizinė forma, graži figūra, nepriekaištingai parinkti drabužiai iš kojų išvers beveik bet kurį vyrą. Kaip moteris jaučiasi, taip ir atrodo (ir atvirkščiai) – nė vienos nepuošia ir nedžiugina sudribęs pilvas ar spuoguota veido oda. Nugalėkite šiuos savo priešus ir džiaukitės visaverčiu gyvenimu!

Pagrindinis jūsų ginklas kovoje už grožį turėtų būti judėjimas. Fiziniai pratimai gerina kraujotaką ir valo šlakus. Ir tai dar ne viskas!

Į kraują išskiriami endorfinai – panašūs į morfiną junginiai, malšinantys skausmą ir gerinantys nuotaiką. Žinoma, pozityviai nuteikia ir treniruočių rezultatai – oda tampa lygi ir rausva, nugara – tiesi, kūnas – lieknesnis ir patrauklesnis.

Po sunkios darbo savaitės daugelis nori ištempti kojas ir pažiūrėti televizorių, o ne sportuoti – įsivaizduoja, kad štai taip ir reikia ilsėtis. Deja, tai tik vargana egzistencija. Daug naudingesnis aktyvus poilsis.

Pasivaikščiojimai pėsčiomis

Ekspertų teigimu, 10 000 žingsnių per dieną – būtent tai, ko reikia, jeigu norite būti geros formos. Vidutiniškai per dieną nueiname nuo 2 000 iki 6 000 (maždaug nuo 2 iki 6 km). Į šį atstumą įskaičiuojama kelionė į darbą ir atgal, apsipirkinėjimas, vaikščiojimas biure, neplanuoti žygiai į vaistinę ar pašto skyrių, ir t. t. Kad išlygintumėte disbalansą, turėtumėte papildomai vaikščioti po 30–40 minučių. Jeigu žingsniuosite vidutiniu greičiu, per valandą sudeginsite iki 290 kalorijų, o jeigu sparčiau – ir iki 340.

Pasivaikščiojimų vieta ne tokia svarbi: tai gali būti parkas, mėgstamos gatvelės, miško takeliai, pakrantės... Prieš jus – visas pasaulis. Pasiimkite muzikos grotuvą arba fotoaparatą – taip bus dar smagiau. Įsigykite patogius rūbus ir avalynę, pasivaikščiokite bent pusvalandį... Koks apdovanojimas jūsų laukia?

 

  • Patirsite malonumą ir pasitenkinimą.
  • Sustiprinsite kojų, sėdmenų ir pilvo raumenis. Jau po savaitės kojos atrodys gražiau. Išbandykite!
  • Pagerinsite galvos smegenų veiklą, atmintį, lengviau susitelksite kūrybiniam darbui ar atliksite logikos reikalaujančias užduotis.
  • Ištroškusiems ekstremalių pojūčių specialistai rekomenduoja:
  • Su draugais leiskitės į kelių dienų žygį. Visai nesvarbu, ar tai bus gimtosios vietos, ar užsienis.
  • Galima pamėginti vaikščioti atbulai: taip mankštinami visai kiti raumenys. Pojūtis, beje, labai neįprastas ir įdomus.
  • Šiaurietiškas vaikščiojimas su lazdomis. Medikų teigimu, tai labai naudinga, nes dalyvauja 90 % visų raumenų.

2 psl. »

Komentarai (1)

E 2012-08-14 02:07
ikvepiantis straipsnis :)