Naujausi tyrimai: šie 2 pratimai padės sumažinti padidėjusį kraujospūdį

Naujausi tyrimai: šie 2 pratimai padės sumažinti padidėjusį kraujospūdį

Nors daugelis pacientų yra linkę nekreipti dėmesio į padidėjusį kraujo spaudimą, tačiau sveikatos priežiūros specialistai įspėja – nevaldomas aukštas kraujo spaudimas gali baigtis mirtimi.

 

Aukšto kraujospūdžio simptomai

 

„Mayo Clinic“ įspėja, kad aukštą kraujo spaudimą dažniausiai išduoda 7 simptomai:

 

  1. Stiprūs krūtinės skausmai
  2. Stiprūs galvos skausmai, lydimi sumišimo ir suprastėjusio regėjimo
  3. Pykinimas ir vėmimas
  4. Nerimas
  5. Apsunkęs kvėpavimas
  6. Traukuliai
  7. Suprastėjusi reakcija

 

Jei jaudinatės dėl savo širdies sveikatos ir patiriate bent vieną iš šių simptomų, turėtumėte kuo greičiau apsilankyti pas gydytoją.

 

Naujausi tyrimai

 

Britų sporto medicinos žurnale publikuotas naujas tyrimas, kuriame teigiama, jog sumažinti padidėjusį kraujo spaudimą gali padėti paprasčiausi fiziniai pratimai – sėdėjimas ore atsirėmus į sieną ir pratimas-lenta (angl. plank).

Lygindami skirtingų fizinio aktyvumo formų veiksmingumą mažinant kraujospūdį, Kenterberio Kristaus Bažnyčios ir Lesterio universitetų mokslininkai nustatė, kad šie du pratimai yra beveik dvigubai veiksmingesni mažinant kraujospūdį už kitus fizinius pratimus.

Vis dėlto, NHS rekomenduoja nepamiršti ir bendro fizinio aktyvumo – vaikščiojimo, bėgimo, mynimo dviračiu, plaukimo ir t.t. Be to, reikėtų laikytis tinkamų mitybos įpročių – sumažinti riebios mėsos kiekį ir mitybos racioną papildyti šviežiomis daržovėmis, vengti druskos.

Komentarai