Vėl skauda nugarą? Netikėtos priežastys ir kaip sau padėti

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Vėl skauda nugarą? Netikėtos priežastys ir kaip sau padėti

Ilgos sėdimo darbo valandos namuose, pasyvesnis gyvenimo būdas karantino metu, viršsvoris ir daugybė kitų priežasčių gali sąlygoti tuos itin įkyrius nugaros skausmus. 

 

Vis dėlto, kartais sunku patiems suprasti, koks skausmo pobūdis kamuoja ir kokia pagalba reikalinga. Pateikiame aprašymus, kurie padės atsakyti į klausimus, koks gi nugaros skausmas jus gali kamuoti.

 

Apie ką įspėja skausmas?

 

Kai negalite nei atsitiesti, nei pasisukti – skauda visą nugarą. Šis skausmas reiškia,  kad pertempėte raumenis arba, pavyzdžiui, dėl per didelio fizinio krūvio įvyko nedidelis stuburo slankstelių poslinkis.

 

Ką tokiu atveju daryti? Palikite kurį laiką raumenis ramybėje, nedarykite staigių judesių, nedirbkite sunkių buities darbų ir netampykite svorio turinčių daiktų. Vietoj to verčiau pagulėkite. Taip pat prisiminkite, kad ilgai sėdėti, kai taip skauda nugarą, nerekomenduojama, kadangi tokioje pozoje pernelyg įtempiami ir taip jau įtempti raumenys.

 

Apmalšinti skausmą gali padėti specialūs tam skirti preparatai, pavyzdžiui, Perskindol Active gelis arba purškalas. Šaldantį ir šildantį poveikį turintis gelis nugaros raumenų skausmą ir įtampą gali sumažinti itin efektyviai. 

 

Kai suriečia ūmus skausmas juosmens srityje. Šio pobūdžio skausmas gali kamuoti ir pusvalandį, ir kelias dienas. Paprastai skausmas perveria staiga pakėlus kokį nors sunkų daiktą arba netinkamai pasisukus. Be to, šis skausmas eina į sėdmenis, klubą, o sunkiausia būna, jei nusileidžia žemiau kelio ar net iki kojų pirštų.

 

Ką daryti? Masažas ir kitokie panašūs bandymai panaikinti nugarą yra paprasčiausiai pavojingi – viskas gali baigtis rimtu nervo užspaudimu. Tokiu atveju svarbu, kad juosmuo kuo mažiau judėtų, todėl gerai būtų įsigyti korsetą ir dėvėti jį, kai dirbate (ypač sunkesnį fizinį darbą). Jeigu korseto neturite, rekomenduojama juosmenį standžiai apsirišti rankšluosčiu arba šaliu. Patyrus šio pobūdžio skausmą patariama šildyti skaudančią vietą. Tam puikiai tiks Perskindol Thermo Hot gelis, kuris atvėsina, o paskui intensyviai kaitina skaudančią vietą, malšina skausmą ir gydo. 

 

Taip pat pasitikrinkite savo būklę – pabandykite pavaikščioti ant pirštų galiukų arba kulnų. Jei nepavyksta, trukdo silpnumas pėdose arba išvis nejaučiate kojos, nedelsdami kreipkitės į gydytoją. 

 

Sveikos nugaros taisyklės
 

 

  • Visada pradėkite nuo lengviausio darbo, kad raumenys apšiltų, – visai kaip tą daro sportininkai.
  • Nekelkite sunkių nešulių sulenkę nugarą. Sunkius daiktus kelkite tik tiesia nugara truputėlį pritūpę, kad krūvis vienodai pasiskirstytų visai nugarai ir kojoms. Lygiai taip pat derėtų sunkius nešulius dėti ant žemės.
  • Venkite sukamųjų judesių – kai stovite suglaudę kojas ir sukatės tik juosmeniu. Jeigu imate ką nors iš vienos vietos, pavyzdžiui, automobilio bagažinės, kad perdėtumėte į kitą, nepatingėkite krovinio pusėn pasukti ir kojas. 
  • Intensyviai dirbant sukaistama, tačiau neskubėkite nusimesti marškinėlių ar megztinio – net švelniausias vėjelis gali perpūsti sušilusius raumenis ir sukelti uždegimą. Jau geriau ruošiantis fiziniam darbui iškart apsirengti lengviau, kad paskui nesuprakaituotumėte ir neperšaltumėte.

 

Komentarai