„Jei negali judinti kojų ar rankų, judink bent jau blakstienas – bet nepasiduok“, – sako plaukikas Edvardas Blaškevičius. Jis puikiai supranta, ką reiškia būti įkalintam gipse ir nežinoti, ar dar kada galėsi vaikščioti.
„Pamenu, kai dar prieš 4–5 metus grupinėse treniruotėse pamatyti vaikiną buvo išties retas vaizdas. Merginos lankė lėtesnio tempo treniruotes ir retai salę palikdavo sukaitusiais, raudonais veidais. Evoliucionavo įvaizdis – žmonės laisvėja, jiems mažiau rūpi įvaizdis“, – džiaugiasi grupinių treniruočių treneris Mantas Garlauskas. Tiesa, dabar iš...
Sėdimą darbą dirbantys žmonės puikiai žino nemalonų pojūtį dienos pabaigoje – nugara kaip surakinta, skauda raumenis, sunku pasukti kaklą. Gydytojams vis garsiau kalbant, kad sėdimas darbas yra šiuolaikinių žmonių epidemija, tai iliustruoja ir sveikatos draudimo sumos, vis dažniau išleidžiamos stuburo ir sprando, venų ligų, kraujotakos sutrikimų...
Norint, kad treniruotė būtų išties rezultatyvi, jai reikia ruoštis iš anksto – ne tik nusimatyti treniruotės planą, bet ir pavalgyti, kad sportuojant nepritrūktų jėgų, sako sveikos gyvensenos šalininkė, populiaraus tinklaraščio „Su Ingrida“ autorė Ingrida Martinkėnaitė. Tad ko užkąsti prieš sportą, kad treniruotė praeitų sklandžiai?
Vienos iš Kinijos pradinių mokyklų direktorius savo asmeniniu pavyzdžiu parodė, kad fizinis aktyvumas – daug smagesnis ir naudingesnis laisvalaikio leidimo būdas, negu žaidimai kompiuteriu ar telefonu. Jis išmoko šokti pats ir to paties išmokė pradinukus. Dabar pertraukų metu galima pamatyti štai tokį vaizdelį... Ką manote?
Dar būdama 14-os Maria Pucharelli susidomėjo kontorsija – meno šaka, reikalaujančia ypatingo kūno lankstumo ir apimančia akrobatikos bei cirko elementus. Pirmuosius žingsnius ji žengė pati – žiūrėjo vaizdo įrašus, sėmėsi įkvėpimo iš „Cique du Soleil“ artistų.
Nė vienas sportininkas nėra apsaugotas nuo traumų ir nesėkmių, tačiau šiems gimnastams pasisekė – jų pasirodymai baigėsi laimingai. Galima tik stebėtis greita šių žmonių reakcija ir profesionalumu – jų sugebėjimas taip meistriškai išsisukti iš sudėtingų situacijų išties vertas pagarbos.
„Dar nemačiau nė vieno sporto klubo lankytojo, atėjusio su idealia laikysena“, – sako sveikatingumo instruktorė Kristina Vilčinskaitė ir šiuo sakiniu puikiai iliustruoja jau kone epideminę situaciją. Sėdimas darbas, prasta avalynė, klaidingai atliekami kasdieniai veiksmai lemia, kad dažnas vaikšto su kuprele, vadinamuoju riestu užpakaliu ar nuol...
Karališkosios šeimos gyvenimą stebi visas pasaulis. Svarbu viskas: kas kaip rengiasi, kaip kalba, kur ir kaip leidžia laisvalaikį ir t.t. Aišku, įdomu ir tai, kaip hercogienės palaiko formą.
Apšilimas prieš treniruotę yra labai svarbi pačios treniruotės dalis. Prieš sportuojant būtina sušildyti raumenis ir paruošti juos darbui – tai mažina susižalojimo riziką, taip pat leidžia fiziškai ir protiškai pasiekti geriausių rezultatų. Daugumai fizinių veiklų apšilimas apima kelis etapus, įskaitant pulso pakėlimą, bendrus judesius, tempimą,...
60 sekundžių - tiek laiko paprastai reikia kraujo ląstelei apkeliauti visą organizmą