Mokslininkų teigimu, cholesterolio lygį galima sureguliuoti be vaistų – užtenka pakeisti mitybą ir dienos režimą. Sveikuoliai tai sako išbandę savo kailiu: jiems pavyko įrodyti, jog užtenka vos savaitės, kad cholesterolio kiekis kraujyje susinormalizuotų be jokių preparatų.
Nors duona – neatsiejama sveikos mitybos raciono dalis, apie ją sklando gausybė mitų. Bemaž daugiausia diskusijų kelia duonos sudėtyje aptinkamos mielės: vis dar manoma, kad šios neva kenkia organizmui. Vis dėlto asmeninės trenerės, mitybos specialistės Rūtos Beišytės-Aminovos teigimu, toks įsitikinimas nėra pagrįstas.
Turbūt visiems tėvams žinoma – daugelis vaikų itin mėgsta nesveiką maistą. Praeiti pro greito maisto užkandines kas kartą tampa didele problema, įsiūlyti sveikesnį pietų variantą nei dešrainis ar keptos bulvytės – dažnas iššūkis. Kodėl vaikai taip mėgsta nesveiką maistą? Gydytoja dietologė Žana Antonova sako, kad tai – šių laikų bėda, o norint j...
Anykščiuose su draugais nuosavo restorano duris netrukus atversianti Justė Arlauskaitė - Jazzu pripažįsta, kad maistas jai yra vienas didžiausių malonumų gyvenime. Tačiau dėl jautraus skrandžio intensyvų gyvenimo ritmą tenka keisti.
Rugsėjį į mokyklą grįžtantys vaikai beveik neišvengiamai dalimi dienos maisto turės pasirūpinti patys – ar tai būtų maisto pirkimas mokykloje, ar jo pasišildymas namuose. Ar tai sveika? Kaip gaminti patiekalus, kad jie išliktų maistingi ir kitą dieną? Į klausimus atsako sveikos mitybos specialistė Vaida Kurpienė.
Skambiu „slaptųjų žudikų“ epitetu apibūdinami cukrus ir druska, kurių perteklinis vartojimas gali lemti aibę sveikatos sutrikimų. Specialistai pažymi, kad „slaptieji žudikai“ neretai tyko ten, kur mažiausiai tikimės.
Viena dažniausiai pasitaikančių klaidų yra ta, kad žmonės, norėdami numesti svorio, pirmiausia visiškai eliminuoja riebalus iš savo valgiaraščio.
Visi mitybos specialistai sutinka, kad obuoliai – sveikas ir mūsų organizmui labai naudingas produktas. Tačiau kriaušės nuo šių vaisių juk taip pat neatsilieka – ne veltui senovėje kriaušės buvo aukojamos dievams.
Šiuolaikinis žmogus turi vis mažiau laiko gamintis maistą namuose, reguliariai ir subalansuotai maitintis, o tuo labiau įsiklausyti į savo organizmą, kokio maisto būtent šiuo metu jam reikia. To rezultatas – maistinių medžiagų badas, – perspėja mitybos specialistė Raminta Bogušienė.
Kepenys – savotiškas žmogaus kūno detoksikatorius. Tai antras didžiausias mūsų organas, atliekantis daugybę skirtingų funkcijų: jos reguliuoja mūsų antsvorį bei hormonų kiekį, dalyvauja virškinimo procese, pašalina bakterijas iš kraujo, padeda kūnui pasisavinti naudingąsias maistines medžiagas, stiprina imuninę sistemą ir degina riebalus. Kad ke...
Vidutiniškai per savo gyvenimą žmogus atsako į 45228 telefono skambučius