Bikini zonos plaukų šalinimas vašku: kokie tyko pavojai

Bikini zonos plaukų šalinimas vašku: kokie tyko pavojai

Kiekviena moteris turi mėgstamą bikini linijos plaukų šalinimo būdą. Jų yra įvairiausių: skutimasis peiliuku, plaukų šalinimas kremu, vašku, epiliatoriumi, o kai kurios damos mėgsta palikti viską taip, kaip gamta sutvėrė. Yra daugybė bikinio plaukų depiliavimo stilių, iš kurių galite rinktis: plaukų šalinimas makšties šonuose, pilnas ar dalinis (kuomet paliekama plaukų juosta priekyje) braziliški variantai. Ar kada nors susimąstėte, kodėl toks populiarus plaukelių šalinimas vašku ir su kokiais šautiniais poveikiais galite susidurti, ir kiek jie yra rimti?

 

Oda ties bikinio linija gali parausti

 

Visos moterys, kurios nors kartą šalino bikini zonos plaukelius vašku, galėjo pastebėti nors lengvą odos paraudimą arba eritemą (ūminę uždegiminę odos reakciją). Šiuo atveju, jokia tiesioginė žala odai nėra padaroma. Paraudimas po kurio laiko sumažėja, tepant specialius gelius ar losjonus.

 

Po vaško depiliacijos patariama naudoti raminamuosius tepalus, kurių sudėtyje yra:

 

 • Alijošius;

   

 • Arbatmedis;

   

 • Levandų aliejus,

   

 • Ramunėlių ekstraktas.

   

Sudirgusi ir jautresnė oda

 

Po plaukelių šalinimo vašku oda tampa jautresnė iki 48 valandų. Patariama vengti dėvėti aptemptus apatinius, kelnes, kiek įmanoma, mažiau liesti depiliacijos zoną. Reikėtų vengti kosmetikos produktų, kurių sudėtyje yra stiprių kvapų ar dažiklių, nes jie gali padidinti odos sudirgimą.

 

Pakilusi temperatūra depiliuotoje zonoje

 

Po depiliacijos vašku galite pastebėti, kad toje vietoje, kurioje buvo šalinti plaukeliai, odos temperatūra yra šiek tiek pakilusi. Tai visiškai normalu, nes siekiant, kad būtų efektyviai pašalinti plaukai, naudojamas profesionalus karštas arba granulinis (plėvelinis) vaškas, dėl kurio gali įkaisti oda, padidėti prakaitavimas. Vis dėl to, nesijaudinkite, tai neturi neigiamos įtakos procedūros rezultatui, o visai netrukus odos temperatūra normalizuojasi.

 

Parandate negyvas odos ląsteles

 

Galite pastebėti, kad po bikini zonos plaukelių šalinimo vašku, oda tapo švelnesnė, ir ne tik dėl to, kad neliko plaukų. Pati vaškavimo procedūra yra papildomas šveitimas depiliuojamai zonai, kuomet pašalinamos negyvos odos ląstelės. Tai – teigiamas plaukų šalinimo vašku šalutinis poveikis: oda atsinaujina, tampa geresnės išvaizdos.

 

Ateityje, kartojant procedūrą, sumažėja plaukų

 

Depiliavę bikini zoną vieną kartą, pastebėsite pokyčius kuriam laikui, tačiau atlikę bent kelias procedūras, pamatysite, kad atauga vis plonesni ir dailesni plaukeliai. Geriausia tai, kad atliekant procedūrą pas profesionalius grožio srities specialistus, nepažeisite depiliuojamos odos zonos ir aplinkinių sričių, o estetinis vaizdas darysis vis patrauklesnis. Galiausiai depiliavimo procedūras galima bus kartoti vis rečiau.

 

Ruošimasis procedūrai: kaip išvengti šalutinių poveikių?

 

Prieš procedūrą:

 

 • Nušveiskite depiliuojamos zonos odą;

   

 • Apkirpkite gaktos plaukus. Kuo plaukai trumpesni, tuo mažiau vaško procesas bus skausmingas;

   

 • Gerkite daug vandens (kad kuo greičiau atsinaujintų oda).

   

Procedūros metu:

 

 • Ramiai kvėpuokite;

   

 • Stenkitės neįsitempti.

Komentarai

Ar žinote, kad...

Pasaulio sveikatos organizacijos specialistai prognozuoja, kad 2030 m. dažniausiai pasitaikanti liga pasaulyje bus depresija: šis sutrikimas pralenks net širdies ir kraujagyslių sistemos ligas.

Kitas faktas