Kad dirbtinė saulė nepridarytų problemų

Kad dirbtinė saulė nepridarytų problemų

Dauguma žmonių yra įsitikinę, kad soliariumai daro neigiamą įtaką mūsų sveikatai. Tačiau yra įrodymų, tvirtinančių priešingą variantą: jei nėra galimybės pasideginti natūraliais saulės spinduliais, soliariumai yra vienintelė vieta, kurioje organizmas gali gauti gyvybiškai svarbaus D vitamino, kuris gaminasi tik susidūręs su ultravioletiniais spinduliais.

Jei soliariumai būtų tokie kenksmingi, greičiausiai jie nebūtų naudojami medicinoje. Jie padeda gydyti kvėpavimo takų ligas bei dermatitą. Na ir blyškios odos savininkėms, susiruošusioms pailsėti saulėtoje pakrantėje, soliariumai yra bene vienintelis būdas, padedantis užkirsti kelią nuo skaudžių nudegimų.

Tikriausiai kiekvienai merginai, atėjusiai į soliariumą, įdomu, kiek seansų reikia, kad įdegis būtų idealus, ir kiek laiko galima praleisti ultravioletinėje šviesoje.

Vieningo atsakymo į šiuos klausimus nėra ir negali būti, kadangi viskas priklauso ne tik nuo žmogaus odos, bet ir nuo lempų intensyvumo. Kai kuriuose soliariumuose lempos keičiamos rečiau, todėl praranda savo efektyvumą, tuo tarpu kitur lempos keičiamos gerokai dažniau, taigi ir įdegis pasirodo kur kas greičiau. Iš esmės visos lempos turi savo galiojimo laiką. Po 400-700 valandų naudojimo, lempos turėtų būti keičiamos, tačiau tikrai ne visi soliariumų salonai elgiasi pagal instrukcijas. Deja, nustatyti tai vos pažiūrėjus į lempą yra tiesiog neįmanoma. Tą galima pajusti tik pasinaudojus paslauga ir nesulaukus norimo efekto. Todėl specialistai pataria eiti tik į tuos salonus, kurie turi gerą reputaciją ir netaupo pinigų kokybės sąskaita.

Tos, kurios jau bent kelis kartus lankėsi soliariume, tikrai pastebėjo, kad kojos įdega kur kas lėčiau nei veidas ir krūtinės sritis, todėl šias kūno vietas reikėtų labiau pasaugoti. Kokybiškuose soliariumuose veido ir dekolte sričiai yra skirtos atskiros lempos, kurių intensyvumą galima reguliuoti, taigi tereikia nustatyti silpnesnį režimą ir šių sričių oda nebus pažeidžiama. Šviesios odos moterims soliariumo seansas turėtų trukti ne ilgiau nei 7 minutes, na o tamsiaodėms galima būti iki 15 minučių.

2 psl. »

Komentarai