Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų

Atskleidė paprastą būdą, kuris padės efektyviai atsikratyti nereikalingų kilogramų

Prasidėjęs pavasaris ir šylantys orai daugelį skatina susirūpinti kūno formomis ir atsikratyti vieno kito papildomo kilogramo. Vaistinėje dažnai teiraujamasi, ar nėra vaisto, kuris padėtų sulieknėti. „Deja, tokio medikamento nėra, tačiau vaistinėse galima rasti priemonių, kurios gali padėti saugiai numesti kelis nereikalingus kilogramus“, – sako „Camelia“ vaistininkė Greta Šimkė.

 

Antsvoris kelia riziką sveikatai. Dėl per didelės kūno masės gali kilti rizika išsivystyti širdies ir kraujagyslių ligoms, cukriniam diabetui, miego apnėjai, podagrai ir kt. „Staigus svorio metimas taip pat pavojinga sveikatai, tad siekiant atsikratyti antsvorio, būtina pasitarti su gydytojais. Jie įvertins jūsų sveikatos būklę ir padės numesti svorio, – sako vaistininkė. – Jei antsvorio neturite, bet siekiate atsikratyti vienu kitu kilogramu, pagalbos galite kreiptis ir į vaistininką.“

 

Viena iš priemonių – vaistažolių arbatos. Vaistinėse yra ne viena arbata ar arbatų mišinys, gerinantys virškinimą, greitinantys medžiagų apykaitą, laisvinantys vidurius (jei kankina užkietėję viduriai). „Svorio reguliavimui padeda arbatos, pasižyminčios gausiu antioksidantų kiekiu. Dalinuosi keletu pavyzdžių, kurios arbatos be daugelio kitų savo teigiamų savybių gali padėti lengviau pasiekti norimą svorį“, – sako vaistininkė G. Šimkė.

 

  1. Pipirmėčių arbata – gerina žarnyno veiklą, didina liaukų sekreciją, degina kalorijas, padeda kontroliuoti alkio priepuolius.
  2. Ramunėlių arbata slopina alkio jausmą, mažina pilvo pūtimą, skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, o tai lemia geresnį virškinimo procesą.
  3. Kmynų arbata skatina medžiagų apykaitos pagreitėjimą, padeda pašalinti skysčių perteklių iš organizmo, padeda deginti riebalus.
  4. Krapų arbata gerina virškinimą, mažina vidurių pūtimą.
  5. Senos lapų, šaltekšnio žievės arbatos laisvina vidurius. „Tačiau pabrėžiu – šiuos preparatus reikia vartoti ypač saikingai ir ne profilaktiškai, o tik dėl svarios priežasties, nes ilgainiui organizmas prie jų pripranta“, – sako vaistininkė G. Šimkė.
  6. Dilgelių arbata – skatina aktyvų raumenų ir sąnarių elastingumą, stimuliuoja riebalų deginimo procesus, valo toksinus, šaliną susikaupusius skysčius iš organizmo.
  7. Kinrožių arbata sudėtyje turi medžiagų, mažinančių kalorijų pasisavinimą.
  8. Margainio arbata stiprina kepenų veiklą.
  9. Varnalėšų arbata varo šlapimą, laisvina vidurius, skatina tulžies išsiskyrimą, gerina virškinimo veiklą.
  10. Juodųjų serbentų lapų, beržų lapų, kiaulpienių arbatos skatina skysčių išsiskyrimą.

 

„Nepaisant to, kad šie preparatai – natūralūs, visas arbatžoles reikia vartoti atsakingai, įvertinti sąveiką su vartojamais medikamentais ir taip pat pasidomėti, ar norimos arbatžolės tinka Jūsų sveikatos būklei, todėl prieš pradedant vartoti – geriausia pasitarti su gydytoju arba vaistininku“, – pataria „Camelia“ vaistininkė.

 

Siekiant numesti papildomo svorio, taip pat labai svarbus judėjimas, subalansuota mityba, vandens vartojimas, streso valdymas. Jei turite abejonių – kviečiame pasitarti su vaistininku.

Komentarai