Naturalūs dezodorantai

Naturalūs dezodorantai

Ką atsikėlę darote pirmiausiai? Tikriausiai nusiprausiate ir pasitepate dezodorantu-antiperspirantu. Net ir žinodami, kokia kenksminga ši priemonė gali būti, vis vien ją perkate ir naudojate. O ar žinote, kad ją pasidaryti galima ir namie?

Aišku, gal toks dezodorantas nebus toks veiksmingas, kaip pirktiniai – kitaip nei pastarieji, jūsiškis nesaugos nuo prakaitavimo, tad norintiems sausų rūbų greičiausiai nepatiks. Vis dėlto jis nedirgins odos, kvepės taip, kaip norėsite, o jūs visada žinosite jo sudėtį. Ką jau kalbėti apie finansinę tokio sprendimo naudą – juk tam reikalingų priemonių namuose turi beveik kiekviena šeimininkė.

Pasirodo, kad pats tikriausias natūralus dezodorantas yra paprasčiausia soda. Užtenka ištirpinti jos vieną arbatinį šaukštelį stiklinėje verdančio vandens ir šiuo tirpalu teptis prakaituojančias vietas. Tiesa, yra vienas „bet“ – jei norite, kad priemonė būtų veiksminga, teks tą daryti du arba tris kartus per dieną.

Galima ja pasipudruoti pažastis arba maišyti su kukurūzų krakmolu, taip pat įlašinti ir kelis lašus jūsų mėgstamų (šalavijų, bergamočių, gvazdikėlių, sandalmedžio, levandų, mėtų, eukaliptų) eterinių aliejų – jie pasižymi antibakterinėmis ir prakaitavimą mažinančiomis savybėmis. Kad rezultatai nenuviltų, pasistenkite patinkantį derinį rasti dar prieš dezodoranto gamybą.

Daugumoje parduotuvių yra pirkti alūno druskos kristalų. Vieni jie dažniausiai nėra labai veiksmingi, tačiau ištirpinti vandenyje ir sumaišyti su eteriniais aliejais tampa pastebimai efektyvesni. Be to, šis būdas labai atsiperka – tokio akmenuko gali užtekti ilgiau nei metams.

Grynas apelsinmedžių aliejus, kaip ir ažuolo žievės nuoviras (vienas arbatinis šaukštelis stiklinei vandens), įtrinamas į švarias pažastis. Tam taip pat tinka ir obuolių actas. Jei norite kieto dezodoranto, reikės pusantro šaukštelio bičių vaško, pusės šaukšto kakavos sviesto, šaukšto kokosų aliejaus, 15 lašų čiobrelių, 15 lašų rozmarinų, 25 levandų ir 3 lašų ricinų aliejaus. Vašką pašildykite stikliniame inde vandens vonelėje, ištirpinkite kokosų aliejų ir sumaišykite su likusiais komponentais, supilkite į seną švarų dezodoranto indelį ir padėkite į šaldytuvą.

2 psl. »

Komentarai