Detoksikacija - pagalba organizmui (I dalis)

Detoksikacija - pagalba organizmui (I dalis)

Kiekvienas žmogus sukurtas džiaugtis gyvenimu, o devyni dešimtadaliai jo laimės priklauso nuo sveikatos: ar darniai veikia organai ir visos sistemos, ar laisvi kanalai, kuriais cirkuliuoja skysčiai ir energija. Ypač mūsų sveikata priklauso nuo to, ar organizmas sugeba neutralizuoti ir pašalinti šlakus ir toksinus.

Kartais mums skauda galvą, kartais – kamuoja silpnumas. Imame dažniau sirgti, atrodo, kad organizmas nebekovoja su virusais. Visa tai – intoksikacijos požymiai. Kitaip tariant, kenksmingos medžiagos ima nuodyti organizmą, kauptis audiniuose ir organuose greičiau, negu jis spėja viską pašalinti.

Bandantys pasveikti ieško išeičių. Viena iš jų – detoksikacijos programos, padedančios atsikratyti šlakų ir toksinų, atkurti natūralius gyvybiškai svarbius procesus. Papasakosime, kuo naudingos detoksikacijos procedūros ir kuo jos gali pagelbėti mūsų organizmui.

Intoksikacijos priežastys ir pasekmės

Organizmo funkcijas sutrikdo dvi toksinų grupės:

Egzotoksinai – toksinės medžiagos, patenkančios į organizmą iš išorės (su maistu, vandeniu ir oru). Tai buitinė chemija, antibiotikai, alkoholis ir daugelis kitų dalykų. Toksinai kaupiasi riebaliniame audinyje ir gali metų metus mus nuodyti.

Endotoksinai – toksinai, kurie susidaro mūsų organizme, kuomet sutrinka vidaus organų veikla ir medžiagų apykaitos procesai. Neretai patys esame dėl to kalti: persivalgome, maitinamės netinkamu maistu.

Dėl intoksikacijos pirmiausia nukenčia oda – vienas iš šalinimo organų. Ji tampa pilka, blanki, atsiranda spuogų. Kiti organai, atsakingi už šlakų šalinimą (žarnynas, kepenys, inkstai, limfinė sistema) taip pat neįstengia iki galo susidoroti su problema. Nuolatinis nuovargis, pablogėjusi atmintis, rėmuo, trapūs nagai ir plaukai, disbakteriozė – nedviprasmiškas organizmo signalas, įspėjantis apie intoksikaciją.

2 psl. »

Komentarai