Gyvenimas su rožine – iššūkis [2 dalis]

Partnerio turinys
Šis turinys inicijuotas projekto partnerio
Gyvenimas su rožine – iššūkis [2 dalis]

Judita ir Kristina jau atskleidė savo išgyvenimus ir sunkumus su kuriais jos susiduria kovodamos su rožine. [Skaitykite pirmąją „Gyvenimas su rožine – iššūkis" dalį] Šiandien papasakosime dar dviejų moterų, Sandros ir Uršulės, istorijas – kaip liga joms pasireiškia, kokie iššūkiai kyla raustančios odos savininkams, kokie būdai veiksmingiausi pažaboti rožinės sukeliamiems simptomams ir kokį poveikį liga turi jų socialiniam gyvenimui bei emocinei sveikatai.

 

Raustanti oda trukdo pasitikėti savo išvaizda ir jėgomis

 

Sandra pasakoja, jog jai rožinė buvo diagnozuota prieš dešimt metų. Pas gydytoją ji apsilankė dėl veido raudonio, odos kaitimo, niežulio, ir bėrimo smulkiom pūslelėm. Dermatologė paaiškino, jog rožinė – nepagydoma liga, tačiau galima ją kontroliuoti keičiant gyvenseną ir naudojant specialius odos priežiūros produktus. „Beveik nėra dienos, kuomet nemaskuočiau savo veido. Kai būnu be makiažo, visi klausia, ar man alergija, ar pabėrė nuo maisto“, - pasakoja Sandra. Moteris teigia, jog rožinė jai kėlė nepasitikėjimą savimi – perspėdavo savo vaikinus, kad nusivalius makiažą, jos veido oda atrodo kitaip, nei kitų moterų, netgi jausdavo baimę, kad gali dėl to būti atstumta. „Galiausiai mano vyras priėmė mane tokią, kokia esu. Tačiau lig šiol esant paūmėjimui jaučiu pasitikėjimo savimi stygių – raudoną veido spalvą paslėpti galiu makiažu, tačiau odos tekstūros, iškilimų dėl papulių – nelabai“, - atvirauja Sandra.

 

Savigyda pasikliaujant internete rastais patarimais užkerta kelią sėkmingam rožinės gydymui

 

Rožinės diagnozę iš gydytojo Uršulė išgirdo vos prieš metus, nors odos paraudimas, spuogeliai, perštėjimas ir jautrumas temperatūros pokyčiams ją kankina jau daugelį metų. Uršulė serga žvyneline, taigi ji dažnai lankosi pas dermatologus. Deja, rožinę nustatė tik šeštas aplankytas gydytojas! Spuogeliai ir jaunas merginos amžius apsunkino diagnozės paieškas, iki tol dermatologai klaidingai manė, jog tai – jaunatvinė aknė. Uršulė pasakoja, jog paauglystėje raustantis veidas, ypač nosis, kėlė gėdą, kadangi aplinkiniai vaikai nepraleisdavo progos laidyti kandžius komentarus – mergina pabrėžia, jog ši liga sąlygojo stiprų emocinį stresą. Tinkamai dermatologei paaiškinus deramą odos priežiūros rutiną ir radus naudingos informacijos internete, Uršulė sau susidarė idealią odos priežiūros rutiną, kurią sudaro švelnus prausimas, kapiliarų stiprinimas, odos raminimas ir drėkinimas. „Mano oda atrodo žymiai geriau, nei kada nors anksčiau. Vis dar pačiai keista, kad ji normali, nejaučiu diskomforto. Žinoma, kartais pasitaiko paūmėjimų, sudirgimų dėl aplinkos pokyčių, tačiau odą nuraminti dabar daug lengviau“,- pasakoja mergina. Uršulė pataria nebijoti kreiptis pagalbos pas specialistą, neeksperimentuoti pačiam: savigyda dažnai gali tik pakenkti, beje, taip gaištamas laikas iki diagnozės nustatymo. Apsilankius pas dermatologą ir jam patvirtinus, jog sergate rožine, mergina pataria skaityti, šviestis, pažinti save ir savo ligą.

 

Ieškai patarimų apie rožinę? Atrask www.raustu.lt

Komentarai