Įveikti odos problemas padeda ir psichologai

Įveikti odos problemas padeda ir psichologai

Nauji tyrimai įrodo, kad spuogai ir kitos odos problemos reikalauja kompleksiško gydymo, įskaitant ir emocinio streso likvidavimą. Ypač tas pasakytina tais atvejais, kai kalbama apie jaunatvinių puogų gydymą. Bandydamos pagerinti odos būklę, moterys išbando viską – konsultuojasi su dermatologais, homeopatais, dietologais ir žolininkais, tačiau neretai nutinka taip, kad norimo efekto taip ir nesulaukiama. Kai kurios metodikos, žinoma, veikia, tačiau nepakankamai ilgai. Ką daryti? Specialistai pataria: apsilankykite pas psichoterapeutą.

Bostono psichologų teigimu, 50 % visų atvejų spuogų atsiradimą lemia paveldimumo faktorius, 30 % – gyvenimo būdas, o likę 20 % susiję su psichologinėmis problemomis. Tai reiškia, kad jeigu išmoksite susidoroti su savo emocijos, tai gali padėti atsikratyti spuogų. Daugelis žmonių po psichoterapijos seansų pastebi, kad odos būklė pasitaiso. Kai žmogus patiria stresą, jo organizmas nesugeba funkcionuoti tinkamai. Nieko nuostabaus, kad nukenčia ir oda.

Odos dangalai saugo mus nuo išorinių veiksnių – ne tik ekologijos ir netaisyklingos mitybos, bet taip pat ir stresinėse situacijose. Psichologų teigimu, oda pasitarnauja kaip organizmo veiklos sutrikimų indikatorius, todėl būtina dažniau atkreipti į ją dėmesį. Norintiems atsikratyti bėrimo spuogeliais siūlomi du meditacijos tipai: pirmasis – įsivaizduoti save ramų ir atsipalaidavusį, o antras – įsivaizduoti, kaip kūnas kovoja su spuogais ląstelių lygmenyje. Praktikuoti tai būtina po 15 minučių per dieną.

Komentarai