Kaip atpažinti emocinį manipuliatorių?

Kaip atpažinti emocinį manipuliatorių?

Daugelis iš mūsų savo kailiu patyrėme, kas yra manipuliacijos. Emocinis poveikis gali būti labai stiprus, bet ne kiekvienas iš karto supranta, kodėl pabendravus su vienu ar kitu žmogumi apima toks nemalonus jausmas. O juk manipuliatorių aplinkui netrūksta.... Kaip juos atpažinti?
 
Štai keli požymiai.
 
Emocinis manipuliatorius naikina jūsų pasitikėjimą savimi, jums ima atrodyti, kad vertinate situaciją neadekvačiai. Tai – talentingas melagis. Jis užsispyręs tvirtina, kad kažko nedarė, nors jūs matėte tai savo akimis, arba įrodinėja, kad kažką sakė, nors jūs tikrai žinote, kad tai – netiesa. Bėda ta, kad meluoja jis taip gerai, kad imate abejoti savo akimis ir ausimis. Įrodinėjimas, kad visos problemos – tik jūsų fantazijos vaisius, – mėgstamas manipuliatorių būdas išvengti nemalonumų.
 
Jo veiksmai ir žodžiai nesutampa. Emocinis manipuliatorius sako tai, ką jūs norite išgirsti, tačiau elgiasi taip, kaip patinka jam. Jis gali pareikšti, kad visada jus palaikys, bet kai jums prireiks jo pagalbos ir palaikymo, jis apsimes, kad visi jūsų prašymai nepagrįsti ir neprotingi.
 
Jis verčia jus jausti kaltę. Emocinis manipuliatorius pasitelkia kaltės jausmą, kad pasiektų savų tikslų. Pasakodami jam apie savo rūpesčius, jūs jausite kaltę, kad verčiate jį jaudintis, o nepasakodami – kad kažką slepiate. Emociniai manipuliatoriai verčia jus jausti, kad viskas, ką darote, yra neteisinga, ir kad visos problemos kyla tik dėl jūsų pačių kaltės.
 
Jam patinka aukos vaidmuo. Emocinis manipuliatorius niekada dėl nieko nekaltas. Bent taip jis stengiasi jus įtikinti. Ir nesvarbu, kur ir dėl ko jis suklydo – kaltas visada bus kažkas kitas (jūs, jūsų artimieji, draugai ir pan.). Jeigu pykstate ar nusiminę jūs – kalti jūsų lūkesčiai ir per aukštai pakelta kartelė, jei nusiminęs manipuliatorius – tai jūsų kaltė, kad jį nuliūdinote. Emocinis manipuliatorius neprisiima atsakomybės už nieką.

2 psl. »

Komentarai (1)

Sigita 2018-06-16 09:38
Susilpnejusi klausa.Man 66,dirbu .Kur gauti gera konsultacija ir kiek kainuotu?Esu is Silutes.