Kaip mūsų organizmas išduoda sveikatos problemas (I dalis)

Kaip mūsų organizmas išduoda sveikatos problemas (I dalis)

Mūsų organizmas – labai protinga sistema. Prasidėjus kokiai nors ligai, jis stengiasi padėti išsiaiškinti jos priežastis ir greičiau ją įveikti. Net ir nedideli, vos pastebimi įvairių sistemų funkcionavimo pokyčiai gali papasakoti apie rimtas vidaus organų ligas.

Siūlome jums „kodą“, padėsiantį iššifruoti organizmo siunčiamus signalus ir išsaugoti sveikatą.

Sutrūkinėjusios lūpos

Jeigu be sutrūkinėjusių lūpų ir burnos kampučių dar jaučiamas ir raumenų silpnumas, sunku sukoncentruoti dėmesį ir labiau krenta plaukai – tai gali būti požymis, kad organizmui trūksta vitamino B2.

Sutrikusią pusiausvyrą greitai atkurs pieno produktai, kiaušiniai, žemės riešutai, persikai, kriaušės, soja, pomidorai ir žiediniai kopūstai.

Baltos apnašos ant liežuvio

Jeigu ilgai nevalgote (laikotės bado dietų ir pan.) arba nuolat peršąlate, greičiausiai susidūrėte ir su baltomis apnašomis ant liežuvio. Tačiau jeigu be apnašų galite matyti ir paraudusius liežuvio kraštus, labai tikėtinas gastritas.

Sausumas burnoje

Tai – normali organizmo reakcija į stresą ir išgyvenimus. Jeigu sausumą burnoje ir dirglumą jaučiate ilgą laiką, jums gali trūkti vitamino B3 (nikotino rūgšties). Daug šio vitamino yra paukštienoje, riešutuose, jautienoje, kviečių daiguose.

Kartais dėl sausumo burnoje kaltas seilių liaukų uždegimas, cukrinio diabeto pradžia.

Pilkos apnašos ant liežuvio

Greičiausiai sutrikusi virškinamojo trakto veikla. Jeigu lūpos pabrinkusios, o oda sausa, organizmui gali trūkti geležies.

Kokių priemonių imtis? Pirmiausiai – vartokite mažiau kavos ir arbatos (blogina geležis įsisavinimą), vartokite daugiau petražolių, kepenų, baltų grybų, obuolių ir citrusinių vaisių.

Nemalonus burnos kvapas

Jeigu jis nesusijęs su vakarykšte puota ir nevalytais dantimis, verta išsitirti cukraus lygį kraujyje ir pasitikrinti, ar nesergate cukriniu diabetu, pasitikrinti kepenis ir inkstus (kvapas panašus į amoniako), išsigydyti lėtinį bronchitą (puvimo kvapas).

Šerpetojanti oda

Neretai tai būna požymis, kad organizmui trūksta vitamino A ir B2. Pakoregavus mitybą, odos būklė pasitaiso labai greitai. Jeigu oda ne tik šerpetoja, bet ir labai niežti, būtina kreiptis į gydytoją – didelė tikimybė, kad sergate rimta grybeline liga.

Melsvos dėmės

Jeigu mėlynės atsiranda net ir nestipriai paspaudus odą, gali būti kraujo krešėjimo arba kepenų veiklos problemų. Tiksli priežastis paaiškės tik po tyrimų.

Pabrinkę vokai

Labai dažnai reiškia inkstų problemas (ypač kai jaučiatės kaip „pervažiuoti“, o oda – šalta ir blyški).

Skausminga akių reakcija į ryškią šviesą

Tai gali būti piktnaudžiavimo alkoholiu ir tabaku pasekmė. Jeigu rūkote ir vartojate alkoholinius gėrimus – liaukitės! Kartais šis simptomas pasireiškia prasidėjus alergijai žiedadulkėms, arba trūkstant vitamino A (šiuo atveju reikėtų valgyti daugiau sūrio, morkų ir pomidorų).

Padidėję limfmazgiai

Organizme vyksta uždegiminiai procesai: nuo paprasto peršalimo iki rimtesnių problemų, kai reikia gydytojų įsikišimo.

Tamsus šlapimas

Greičiausiai jūs tiesiog geriate nepakankamai skysčių. Tačiau jeigu jaučiamas ir bendras silpnumas, pakyla temperatūra – galima įtarti šlapimo ir lytinių organų sistemos ligas. Priežastį jums padės išsiaiškinti urologas

Dažnas kraujavimas iš nosies

Vertėtų reguliariai matuotis arterinį kraujospūdį. Jeigu jis per didelis – priežastis aiški, ir gydyti reikia hipertoniją. Jeigu kraujospūdis normalus, vadinasi, jums trūksta vitamino K, ir jums teks apsirūpinti kopūstų, špinatų ir dilgėlių atsargomis.

Intensyvus prakaitavimas

Išsitirkite skydliaukę. Jeigu labiau prakaituojate naktį – tai yra nervinio išsekimo požymis.

Lėtai gyjančios žaizdos

Jums trūksta cinko. Jo gausu ankštinėse kultūrose ir jūros gėrybėse.

Vagelė skersai nago (viena)

Buvo pažeista nago augimo zona. Daugiau juostelių atsiranda dėl avitaminozės ir stipraus lėtinio streso.

Vagelės išilgai nago

Beveik visada reiškia virškinimo problemas. Jeigu vagelės išlieka ilgą laiką, būtina išsitirti kasą.

Komentarai