Klausimai ir atsakymai apie plaukų priežiūrą

Klausimai ir atsakymai apie plaukų priežiūrą

Plaukų priežiūra daugeliui iš mūsų neretai tampa tikru galvos skausmu: kokią priemonę pasirinkti? Kaip ją naudoti? Iš kur žinoti, kad ji tiks mūsų plaukams? Paprastai ant buteliuko ar kokios kitos pakuotės nerašo išsamios instrukcijos, o jeigu ir parašo, į daugelį panašių klausimų taip ir lieka neatsakyta...
 
Ar prie šampūno priprantama? Kaip dažnai jį reikia keisti?
 
Jeigu radote priemonę, kuri jums tinka ir patinka – naudokite ją tiek, kiek atrodo būtina. Teiginys, kad plaukai prie jos pripras, neturi pagrindo.
 
Kaip taisyklingai trinkti galvą?
 
Po tekančiu vandeniu pirštais „šukuokite“ plaukus – taip juos mažiau pažeisite ir ne taip stipriai suvelsite. Vandens temperatūra turėtų būti apie 35 laipsnius. Per karštas vanduo stimuliuoja riebalinių liaukų veiklą, tad plaukai susiriebaluoja greičiau. Išplaukite galvą dukart. Pirmą kartą greičiausiai putų susidarys nedaug, nes tuo metu tirpsta riebalai ir nešvarumai. Antrą kartą plovimas turi užtrukti ilgiau – apie tris ar keturias minutes, atliekant lengvus masažuojamuosius judesius. Po šampūno būtina naudoti kondicionierių – jis papildomai prižiūri plaukus, tad šie tampa blizgūs ir lengvai šukuojami. Nušluostykite rankšluosčiu, tik jokiu būdu negręžkite.
 
Ką daryti, jeigu plaukai per greitai susiriebaluoja?
 
Normaliems ir riebaluotis linkusiems plaukams patartina naudoti tonizuojamąjį šampūną – tai turėtų išspręsti problemą.
 
Ar tas pats šampūnas tinka visai šeimai?
 
Jeigu visi šeimos nariai suaugę ir jų plaukų tipas tas pats – tada taip. Vis dėlto vyrams geriau naudoti vyrišką, o moterims – moterišką šampūną, tinkantį jų plaukų tipui ir padedantį įveikti esamas problemas. Vaikams reikia švelnesnių, vaikiškų priemonių.
 
Ar šampūnas, skirtas visiems plaukų tipams, iš tikrųjų tinka visiems?
 
Tokie šampūnai yra neutralaus pH, tad neturėtų erzinti odos. Plaukams jie nekenkia, tačiau papildomos naudos neduoda ir nepadeda išspręsti esamų problemų. Dėl šios priežasties geriau rinktis jūsų plaukų tipui tinkamą šampūną.
 
Kaip veikia priemonės „2 in 1“?
 
Tokie šampūnai labai patogūs, jeigu ruošiesi kur nors keliauti – juk vieną buteliuką pasiimti paprasčiau nei du, be to, taupoma ne tik vieta, bet ir laikas. Vis dėlto tokių priemonių negalima vartoti reguliariai, namų sąlygomis. Esmė ta, kad jos nelabai atlieka savo funkciją, t. y. šampūnas ir kondicionierius slopina vienas kito poveikį. Naudojant tokį šampūną ilgą laiką, plaukai tampa sunkūs, praranda elastingumą.
 
Ar būtina naudoti to paties gamintojo šampūną ir kondicionierių?
 
Nebūtina, tačiau pageidautina. Esmė ta, kad tokios priemonės viena kitą papildo, tad efektas būna geresnis. Jeigu derinsite skirtingų gamintojų produkciją, kai kuriais atvejais plaukams netgi galima pakenkti, sukelti alerginę reakciją.
 
Ar labai kenkia kasdien naudojamas plaukų džiovintuvas?
 
Bet koks, ypač reguliarus terminis plaukų „apdorojimas“, neigiamai veikia plaukus. Jeigu dažnai naudojatės plaukų džiovintuvu, nenustatykite karščiausios oro srovės, o jį patį laikykite ne mažiau kaip 40 cm atstumu nuo plaukų. Toms, kurios reguliariai naudoja džiovintuvą ir plaukų žnyples, patartina rinktis šampūną ir kondicionierių, skirtą sausiems ir pažeistiems plaukams.
 
Kaip dažnai galima darytis cheminę šukuoseną?
 
Cheminis šukavimas sausina ir plonina plaukus. Jeigu plaukai riebūs, šią procedūrą galima atlikti ne dažniau kaip du kartus per metus. Jeigu jie sausi, plonučiai, cheminio šukavimo geriau atsisakyti visai arba daryti jį ne dažniau kaip kartą per metus ar pusantrų.
 
Ką daryti, jeigu plaukai ploni ir neišsaugo savo formos?
 
Nepaklusniems ir ploniems plaukams reikia papildomų stiprinamųjų priemonių, kurios apgaubia apsaugine plėvele, tačiau neapsunkina ir suteikia purumo. Naudokite specialų šampūną, skirtą ploniems ir silpniems plaukams. Jis suteiks jiems jėgų, padarys juos atsparesnius neigiamam aplinkos poveikiui, paklusnesnius. Jeigu naudosite tokias priemones reguliariai, plaukus bus daug paprasčiau šukuoti ir formuoti šukuoseną.
 
Kodėl po plaukų dažymo atsirado pleiskanų?
 
Po cheminio dažymo gali atsirasti rausvų pleiskanų. Taip nutinka dėl to, kad galvos oda „nudega“ ir perdžiūsta. Tokios pleiskanos paprastai išnyksta po dviejų ar trijų plovimų.
 
Ką daryti, kad dažytų plaukų spalva ir spindesys išliktų ilgiau?
 
Dažytiems plaukams reikia ypatingo maitinimo ir apsaugos. Rūpintis jais pradėkite iš karto, nelaukite, kol spalva ims blukti, o šukuosena praras formą. Turėtumėte rinktis būtent dažytiems plaukams skirtą šampūną ir kondicionierių, gydomąsias priemones, pageidautina – su UV filtru, kuris apsaugos plaukus, sugrąžins jiems žvilgesį ir padės ilgiau išsaugoti spalvą.

Komentarai (1)

Dominyka 2017-12-17 19:04
Ką daryti su dažytų plaukų galais? nepaklusnūs yra, labai sunkiai šukuojasi.

Ar žinote, kad...

JAV specialistai teigia, kad gripas gali kelti daug didesnį pavojų negu raupai ar juodligė – jie nustatė, kad esama ryšio tarp gripo ir mirtinų infarkto atvejų, ir tvirtina, jog su gripu susijusių mirčių esama keturis kartus daugiau, negu iki šiol teigta.

Kitas faktas