Plaukus gydantys aliejai ir jų naudingosios savybės

Plaukus gydantys aliejai ir jų naudingosios savybės
@ Shutterstock

Norint turėti sveikus bei žvilgančius plaukus nebūtina išleisti daug pinigų brangioms priemonėms – pasirinkus tinkamą aliejų galima išgauti puikų rezultatą. Taigi, pateikiame naudingiausių aliejų sąrašą ir jų svarbiausias funkcijas. 

 

Kokosų aliejus. Tai vienas universaliausių egzistuojančių aliejų. Jame yra didelis kiekis riebalų rūgščių, kurios giliai įsiskverbia į plaukus. Kokosų aliejuje gausu angliavandenių, vitaminų ir mineralų, kurie yra būtini gerai plaukų sveikatai. 

 

Rekomenduojamas: visų tipų plaukams, tačiau ypač tiems, kurių plaukai yra sausi, pažeisti, išsišakoję. 

 

Argano aliejus. Argano aliejus, kitaip žinomas kaip Maroko aliejus, gaunamas iš riešutų, pagamintų iš argano medžių. Argano aliejuje gausu riebalų rūgščių, antioksidantų ir vitamino E. Argano aliejus apsaugo plaukus nuo UV spindulių ir karščio pažeidimų, taip pat drėkina ir išlygina plaukus, todėl jie tampa švelnūs, blizgūs ir paklusnūs. Geriausia naudoti natūralų, ekologišką argano aliejų, nes jis yra minimaliai perdirbamas ir neturi jokių chemikalų ar priedų. 

 

Rekomenduojamas: sausiems, trapiems, šiurkštiems plaukams, taip pat tokiems, kurie formuojami veikiant šilumai. Be to idealiai tinka plaukams, linkusiems greitai riebaluotis. 

 

Jojobos (simondsijų) aliejus. Simondsijų aliejus yra idealus plaukams, nes jis turi daug savybių su riebalu – aliejumi, kurį natūraliai gamina mūsų galvos oda, todėl padeda palaikyti riebalų balansą. Aliejus drėkina plaukus, apsaugo nuo pleiskanų ir sausos galvos odos, plaukai tampa švelnūs ir žvilgantys. 

 

Rekomenduojamas: Sausiems, pažeistiems, nepaklusniems plaukams. Taip pat turintiems pleiskanų bei sausą galvos odą. 

 

Saldžiųjų migdolų aliejus. Jis išgaunamas iš valgomuosiuose migdoluose esančių branduolių. Migdolų aliejus drėkina ir apsaugo plaukus nuo plaukų slinkimo ir lūžinėjimo. Naudojant reguliariai, plaukai tampa stipresni, ilgesni, labiau žvilgantys. 

 

Rekomenduojamas: Sausiems, pažeistiems, slenkantiems, lėtai augantiems plaukams. 

 

Alyvuogių aliejus. Alyvuogių aliejus yra ypač universalus aliejus, gaunamas spaudžiant alyvuoges. Alyvuogių aliejus apsaugo nuo neigiamo šilumos poveikio, suteikia plaukams glotnumą, blizgesį, stipriai drėkina. Taip pat naudojant kartu su citrinų sultimis, aliejus padeda kovoti su pleiskanomis. 

 

Rekomenduojamas: Stipriai pažeistiems, išsišakojusiems, sausiems, išblukusiems plaukams, taip pat tinka pleiskanojančiai galvos odai.

Komentarai