Obuolių actas plaukų priežiūroje

Obuolių actas plaukų priežiūroje

Obuolių actą plaukams naudojo mūsų mamos ir močiutės. Šiandien, atrodytų, yra daug didesnis priemonių pasirinkimas, tačiau vertinantiems natūralumą ši nedidelė gudrybė gali padėti išspręsti iš karto keletą problemų: palengvinti šukavimą, sutramdyti nepaklusnius plaukus, sumažinti jų riebalavimąsi ir ilgiau išsaugoti dažytų plaukų spalvą.
 
Šiuolaikinės kosmetikos reklama siūlo turėti svajonių plaukus per kelias minutes ar valandas, tačiau kokia kaina? Jau po kelių mėnesių jie gali virsti šiaudais, kuriuos teks reanimuoti kitomis priemonėmis arba... nukirpti. Dėl šių priežasčių nemaža dalis dailiosios lyties atstovių pirmenybę teikia laiko patikrintiems močiučių receptams.
 
Kažkam galbūt kils klausimas: „Bet juk actas – tai rūgtis! Ar jis neišsausins galvos odos?“ Ne, netgi atvirkščiai. Esmė ta, kad šiuolaikiniuose šampūnuose daug agresyvaus šarmo. Plaunant galvą tokiomis priemonėmis, galvos odos pH keičiasi. Actas padeda atstatyti sutrikdytą pusiausvyrą.
 
Kaip išsirinkti?
 
Kad nepakenktumėte plaukams, obuolių actas turi būti geros kokybės. Kitaip tariant, jums reikia ne 9% acto rūgšties, kurią naudojate daržovių konservams vasarą, o natūralaus obuolių acto. Anksčiau mamos ir močiutės gamindavo šią priemonę pačios (obuolių actas buvo deficitas), bet šiandien jos be vargo rasite kiekvienoje didesnėje parduotuvėje.
 
Jeigu norite būti visiškai tikri dėl produkto kokybės, obuolių actą galima gaminti ir patiems – straipsnio pabaigoje rasite receptą.
 
Obuolių acto nauda
 
Obuolių acte yra įvairių rūgščių (pieno, citrinos ir acto), vitaminų A ir E, B grupės vitaminų, nemažai mikro- ir makroelementų (vario, kalio, kalcio, fosforo, geležies ir kt.). Visos šios medžiagos plaukams reikalingos tiek pat, kiek ir visam mūsų organizmui.

2 psl. »

Komentarai (4)

Dalia 2021-02-12 06:41
Skalauju praskiėstu.vandeniu
Simona 2020-01-16 01:55
Taip i bliuda 2 saukstus obuoliu acto dedu,papildomai i galus kaukes uzdedu.Lb minksti plaukai paliko.Skalauju 2 kartus per savaite.
jurga 2019-03-24 17:24
visada skalauju vandeniu su obuolių actu.Plaukai švelnūs, neniežti galvos oda .Rekomenduoju.
genovaite 2017-08-25 21:22
j,plaukaiaunysteje,tik ir perskalavom plaukus actu